बैङ्कको पहुँच नभएको ठाउँमा घुम्ती कोष प्रभावकारी

३ बैशाख २०६९, आईतवार ११:४४ मा प्रकाशित

म्याग्दी, ३ बैशाख । गाउँ गाउँमा बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाको पहुँच नपुगेका ठाउँहरुमा महिला समूह तथा सामुदायिक वनको घुम्ती कोषले आर्थिक समस्या समाधानको साथै आयआर्जनका क्षेत्रमा समेत प्रभावकारी भूमिका खेल्न थालेका छन् । लगानीकै अभावमा ऋण लिन नसकेर समय बर्बाद हुने र अर्कातिर आयआर्जनको क्षेत्रमा समेत कुनै परिवर्तन नहुने परिपाटीको विकास भइरहेको अवस्थामा गाउँ गाउँमा रहेका सामुदायिक वन उपभोक्ता समितिको घुम्ती कोष र महिलाहरुको आकस्मिक कोषले विनाधितो न्युन आम्दानीको स्रोत भएका घरधुरीलाई ऋण दिन थालेपछि आयआर्जनमा सहज हुन थालेको हो । सामुदायीक बनबाट ऋण लगेर आयआर्जनका क्षेत्रमा लगानी गर्न थालेपछी महिलाहरुको समेत आयस्तर वृद्धि हुदै गएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से