माओवादी लडाकुको पुनवर्गीकरणको काम आज पनि जारी

३ बैशाख २०६९, आईतवार ०८:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने प्रक्रिया अन्तर्गत दोस्रो चरणको लडाकु पुनवर्गीकरणको काम आज पनि जारी छ । लडाकुको ७ मुख्य शिविरमा पुगेको विशेष समिति मातहतको सचिवालयको टोलीले आज तेस्रो दिन पनि पुनर्वर्गीकरणको कामलाई जारी राखेको सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले जानकारी दिनुभयो । संयोजक शर्माका अनुसार अबको करिब दुई दिनमा पुनर्वर्गीकरण सक्ने गरी काम भइरहेको छ । गएको चैत मसान्तसम्ममा पुनर्वर्गीकरणको काम सकेर समायोजन रोज्ने लडाकु, हतियार नेपाली सेनाको जिम्मा लगाउने सहमति भए पनि केन्द्रको निर्देशन नआएको भन्दै लडाकुको असहमतिका कारण वर्गीकरणको काम ढिलो सुरु भएको हो । हिजोसम्ममा झन्डै २४ सय लडाकुले स्वेच्छिक अवकाश रोजेको सचिवालयले जनाएको छ । दलहरुबीचको सहमति चित्त बुझ्दो नभएको भन्दै अधिकांश लडाकुले अवकाश रोजेपछि समायोजनमा जाने लडाकुको सङ्ख्या भने पूर्व सहमतिमा उल्लेख भएभन्दा थोरै हुने भएको छ । दलहरुबीच कात्तिक १५ मा भएको ७ बुँदे सहमतिमा साढे ६ हजार माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनाको मातहतमा बन्ने महानिर्देशनालयमा समायोजन गर्ने उल्लेख छ । विशेष समिति मातहतको सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माअनुसार करिब ५ हजार लडाकुले समायोजन रोज्ने संभावना छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।