आजबाट शीर्ष नेताहरुले संविधानको विवादीत विषयमा गोप्य छलफल गरेर सहमति जुटाउने

३ बैशाख २०६९, आईतवार ०८:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । संविधानका विवादित बुँदा र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनको बारेमा छलफल गर्न प्रमुख तीन दलका शीर्ष नेताहरुबीच आज गोप्य बैठक हुने भएको छ । बैठकमा एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरु सहभागी हुनेछन् ।  माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने बिषयमा दलहरुबीच हिजो सहमति भएपछि संविधान निर्माणमा केन्द्रीत हुने र भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्ने बारेमा गोप्य बैठकमा छलफल हुनेछ । भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्न दिइएको समयावधि सकिन २ दिन बाँकी छँदा दलहरु संविधानको बिषयमा मात्र छलफल गर्न बैठक बस्न लागेका हुन् । स्रोतका अनुसार बैठक मध्यान्ह १२ बजेपछि हात्तिबन रिसोर्टमा बस्ने छ । तर औपचारिक रुपमा स्थान र समयको बारेमा कसैले पनि पुष्टि गरेका छैनन । पछिल्लो पटक बसेको संविधानसभा अन्तर्गतको कार्यव्यवस्था परामर्श समितिको बैठकले यही ५ गतेसम्ममा भावी संविधानका विवादका बुँदामा सहमति गर्न दलहरुलाई समय दिएको थियो । एमाले नेता भीम रावलले लडाकु समायोजनबारे सहमति भएकोले अब संविधान निर्माणमा ध्यान केन्द्रीत गर्ने प्रयासस्वरुप आज गोप्य बैठक बस्न लागेको जानकारी दिनुभयो । हिजो बसेको लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको बैठकमा महानिर्देशनालयको गठन, दर्जा, छनौट समिति, मादण्डको विषयमा दलहरुबीच सहमति भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना संक्रमण उच्च भएको भारतमा मृतकको संख्या अत्याधिक हुनथालेपछि शव व्यवस्थापनमा समस्या भएको छ । बीबीसीका अनुसार उत्तरी भारतको गंगा

काठमाडौं । प्रतिनिधि सभामा दोस्रो, तेस्रो र चौथौं ठूलो दलका रूपमा रहेका नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीले

पाल्पा जिल्लाको वगनासकाली गाउँपालिका–७ खानीगाउँका शङ्कर गैरेले अमेरिकाबाट विद्यावारिधि गर्नुभएको छ । अमेरिकाको टेक्सस राज्यस्थित ए एण्ड एम विश्वविद्यालयबाट डिपार्टमेण्ड

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष वैशाखकृष्ण पक्ष औँसीका दिनमा जन्मदाता आमालाई सम्मान गरी मनाइने आमाको मुख हेर्ने पर्व आज देशभर आमालाई