आजबाट शीर्ष नेताहरुले संविधानको विवादीत विषयमा गोप्य छलफल गरेर सहमति जुटाउने

३ बैशाख २०६९, आईतवार ०८:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । संविधानका विवादित बुँदा र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनको बारेमा छलफल गर्न प्रमुख तीन दलका शीर्ष नेताहरुबीच आज गोप्य बैठक हुने भएको छ । बैठकमा एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरु सहभागी हुनेछन् ।  माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने बिषयमा दलहरुबीच हिजो सहमति भएपछि संविधान निर्माणमा केन्द्रीत हुने र भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्ने बारेमा गोप्य बैठकमा छलफल हुनेछ । भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्न दिइएको समयावधि सकिन २ दिन बाँकी छँदा दलहरु संविधानको बिषयमा मात्र छलफल गर्न बैठक बस्न लागेका हुन् । स्रोतका अनुसार बैठक मध्यान्ह १२ बजेपछि हात्तिबन रिसोर्टमा बस्ने छ । तर औपचारिक रुपमा स्थान र समयको बारेमा कसैले पनि पुष्टि गरेका छैनन । पछिल्लो पटक बसेको संविधानसभा अन्तर्गतको कार्यव्यवस्था परामर्श समितिको बैठकले यही ५ गतेसम्ममा भावी संविधानका विवादका बुँदामा सहमति गर्न दलहरुलाई समय दिएको थियो । एमाले नेता भीम रावलले लडाकु समायोजनबारे सहमति भएकोले अब संविधान निर्माणमा ध्यान केन्द्रीत गर्ने प्रयासस्वरुप आज गोप्य बैठक बस्न लागेको जानकारी दिनुभयो । हिजो बसेको लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको बैठकमा महानिर्देशनालयको गठन, दर्जा, छनौट समिति, मादण्डको विषयमा दलहरुबीच सहमति भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप २,५६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं- सरकारले दार्चुलाका जयसिंह धामी तुइनबाट महाकाली तर्ने क्रममा भारतीय सीमा सुरक्षाबलका जवानले तुइन काटेको भनिएको घटनाबारे छानबिन गर्न पाँच

नेकपा (एमाले) को आज बसेको स्थायी कमिटी बैठकले आगामी भदौ २७ र २८ गते काठमाडौँमा पार्टीको विधान महाधिवेशन आयोजना गर्ने

काठमाडौँ । पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई