समायोजनको विवादित विषयमा बन्यो सहमति

२ बैशाख २०६९, शनिबार १८:३६ मा प्रकाशित


काठमाडौ, २ बैशाख ।  माओवादी लडाकुको समायोजन लामो समयदेखि दलहरुवीच विवादित रहँदै आएको थप चार विषयमा सहमति बनेको छ । सेना समायोजन विशेष समितिले गठन गरेको चार सदस्यीय कार्यदलले विवादित विषयमा सहमति गरेको हो । जसलाई आजै बसेका प्रमुख दलका शिर्ष नेताहरुको बैठकले अनुमोदन समेत गरेको छ । शिर्ष बैठक आजै बालुवाटारमा बसेको हो ।
शिर्ष बैठकले समायोजन हुनेको दर्जा, मापदण्ड, छनोट समिति र महानिर्देशनालय संरचनाको विषयमा रहेको विवादमा सहमति जुटाएर शिर्ष बैठकमा पेश गरेको थियो । कार्यदलले विवादीत विषयमा सहमति गरेर प्रतिवेदन तयार पारेर सेना समायोजन विशेष समितिमा पेश समेत गरेको छ ।

नेपाली काग्रेसका महामन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौलाले लडाकुको दर्जा निर्धारण गर्ने जिम्मा नेपाली सेनालाई दिने, छनोट समितिमा लोकसेवा आयोगका अध्यक्ष वा उनले तोकेका प्रतिनिधिसहित सेना र विशेष समितिका एक–एक सदस्य रहने गरी सहमति भएको जानकारी दिए ।
विवादित विषयको टुंगो लगाउने जिम्मा माओवादीका वर्षमान पुन, काग्रेसका मिनेन्द्र रिजाल, एमालेका भीम रावल र मधेसी मोर्चाका जितेन्द्र देव सदस्य रहेको कार्यदललाई दिईएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । ९ वैशाख ०७८ मा सर्वोच्च अदालतले आफैँ नगद दिएर रंगेहात घुसको मुद्दा दर्ता नगराउन आदेशपछि निष्क्रिय जस्तै छ

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा १ हजार ३३० जनामा कोरोनाभाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौं ।पछिल्लो एक महिनादेखि निरन्तर रूपमा शेयर बजारमा उतारचढाव आएको छ। उतारचढाव आउँदा शेयर बजारमा निरन्तर गिरावट आएको थियो ।

गलेश्वर। पहिले पहिले लेकबेँसी, गाउँ–सहर गर्ने बटुवाहरुको थकाइ मेटाउने थलो चौतारीहरु अहिले नासिँदै गएका छन् । गर्मीमा दौँतरीहरु बसेर शीतल