बेलायतद्धारा म्यानमारमाथिको नाकाबन्दी फुकुवा

२ बैशाख २०६९, शनिबार १८:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । म्यानमारको भ्रमणमा रहनु भएका बेलायती प्रधानमन्त्री डेभिड क्यामरुनले म्यानमारमाथिको नाकाबन्दी हटाउने घोषणा गर्नुभएको छ । म्यानमारकी प्रजातन्त्रवादी नेत्री आङसाङ् सुकीसँगको भेटघाटपछि बेलायती प्रधानमन्त्री क्यामरुनले म्यानमारमा प्रजातन्त्रको उदय भएकाले प्रतिवन्ध हटाउन लागेको बताउनुभयो । क्यामरुन र सुकीद्वारा संयुक्त रूपमा जारी गरिएको एक विज्ञप्तिमा प्रतिवन्ध हटाउने बिषय उल्लेख गरिएको छ । म्यानमारका राष्ट्रपति थाँसिनले पनि भेटका क्रममा बेलायती प्रधानमन्त्री क्यामरुनसँग प्रतिवन्ध हटाईदिन आग्रह गरेका थिए । प्रतिबन्ध हटाउने निर्णय बेलायती प्रधानमन्त्रीले आफू स्वदेश फर्के लगत्तै घोषणा गर्ने बताएको अन्तर्राष्ट्रिय सन्चार माध्यमहरुले जनाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

तेलअबिब । इजरायली हवाई आक्रमणका कारण प्यालेस्टिनी क्षेत्रमा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या १८८ पुगेको छ । प्यालेष्टिनी तथा इजरायली पक्षबीच सुरू

प्रयागराज । भारतको उत्तर प्रदेशका प्रहरीहरु अहिले गङ्गा नदीका किनारामा बालुवाले अलिअलि छोपछाप पारिएका शवको अनुसन्धान गर्न खटिएको छ ।

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

नयाँ दिल्ली । कोरोनाभाइरसको दोस्रो लहरको सामना गरिरहेको भारतमा केही दिनदेखि संक्रमितको दैनिक मृत्यु संख्यामा कमी आएको छैन । भारतको