उत्तरको रकेट प्रक्षेपणको राष्ट्रसंघद्धारा आलोचना

२ बैशाख २०६९, शनिबार १८:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । उत्तर कोरियाले गरेको असफल रकेट प्रक्षेपणप्रति संयुक्त राष्ट्रसंघ सुरक्षा परिषद्ले खेद प्रकट गरेको छ । परिषद्ले जारी गरेको विज्ञप्तिमा रकेट प्रक्षेपण सुरक्षा परिषद्को दुई वटा प्रस्तावको विरुद्ध भएको समेत जनाइएको छ । उत्तर कोरियाले भने रकेट प्रक्षेपण कार्य अन्तरिक्षमा भू–उपग्रह सञ्चालनका लागि गरेको स्पष्ट पार्दै आएको छ । राष्ट्रसंघले सन् २००६ र २००९ मा उत्तर कोरियाले गरेको रकेट प्रक्षेपणपछि त्यहाँ कडा प्रतिबन्ध लगाएको थियो । उता अमेरिकाले पनि उत्तर कोरियालाई प्रदान गरीरहेको खाद्यान्न सहयोग रद्द गरेको बताएकोे छ । अन्तर्राष्ट्रिय विरोध हुँदाहुँदै रकेट प्रक्षेपण गरेपछि अमेरिकाले खाद्यान्न सहयोग रोकेको हो । किम जोङ उनले सत्ता सम्हालेपछि आणविक गतिविधि रोक्नेभन्दै त्यसको साटो  अमेरिकाले २ लाख मेट्रिक टनभन्दा बढि खाद्यान्न सहयोग गर्ने सहमति जनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

नयाँ दिल्ली । कोरोनाभाइरसको दोस्रो लहरको सामना गरिरहेको भारतमा केही दिनदेखि संक्रमितको दैनिक मृत्यु संख्यामा कमी आएको छैन । भारतको

कोरोना संक्रमण उच्च भएको भारतमा मृतकको संख्या अत्याधिक हुनथालेपछि शव व्यवस्थापनमा समस्या भएको छ । बीबीसीका अनुसार उत्तरी भारतको गंगा

नयाँ दिल्ली । कोरोनाभाइरस महामारीको दोस्रो लहरका कारण निकै प्रभावित भएको भारतमा पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९) बाट संक्रमितको संख्या