उत्तरको रकेट प्रक्षेपणको राष्ट्रसंघद्धारा आलोचना

२ बैशाख २०६९, शनिबार १८:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । उत्तर कोरियाले गरेको असफल रकेट प्रक्षेपणप्रति संयुक्त राष्ट्रसंघ सुरक्षा परिषद्ले खेद प्रकट गरेको छ । परिषद्ले जारी गरेको विज्ञप्तिमा रकेट प्रक्षेपण सुरक्षा परिषद्को दुई वटा प्रस्तावको विरुद्ध भएको समेत जनाइएको छ । उत्तर कोरियाले भने रकेट प्रक्षेपण कार्य अन्तरिक्षमा भू–उपग्रह सञ्चालनका लागि गरेको स्पष्ट पार्दै आएको छ । राष्ट्रसंघले सन् २००६ र २००९ मा उत्तर कोरियाले गरेको रकेट प्रक्षेपणपछि त्यहाँ कडा प्रतिबन्ध लगाएको थियो । उता अमेरिकाले पनि उत्तर कोरियालाई प्रदान गरीरहेको खाद्यान्न सहयोग रद्द गरेको बताएकोे छ । अन्तर्राष्ट्रिय विरोध हुँदाहुँदै रकेट प्रक्षेपण गरेपछि अमेरिकाले खाद्यान्न सहयोग रोकेको हो । किम जोङ उनले सत्ता सम्हालेपछि आणविक गतिविधि रोक्नेभन्दै त्यसको साटो  अमेरिकाले २ लाख मेट्रिक टनभन्दा बढि खाद्यान्न सहयोग गर्ने सहमति जनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा

न्यूयोर्क । विश्वमा कोरोना भाइरसको संक्रमण फेरि बढ्न थालेको छ । संक्रमण उच्च विन्दुमा पुगेर नियन्त्रणमा आएका भारत, बेलायत, अमेरिका