म्याग्दीका ग्रामिण क्षेत्रमा बैङ्क स्थापना भएपछि स्थानियबासिन्दा खुशी

२ बैशाख २०६९, शनिबार ११:३६ मा प्रकाशित

म्याग्दी, २ बैशाख । गाउँमै वित्तिय सुविधा पाएपछि म्याग्दीको बाबियाचौर क्षेत्रका बासिन्दालाई आर्थिक कारोबार गर्न सजिलो भएको छ । ग्रामिण क्षेत्रलाई लक्षित गरि म्याग्दीको बाबियाचौरमा निलगिरी विकास बैङ्कले एक्सटेन्सन काउन्टर स्थापना गरेपछि स्थानीयबासी उत्साहित भएका हुन् । बेनीमा केन्द्रिय कार्यालय रहेको बैङ्कले निक्षेप संकलन, बचत फिर्ता, लगानीका लागि सिफारीस र रेमिट्यान्स भुक्तानीको सुविधा दिनेगरी काउन्टर खोलेर कारोबार सुरु गरेपछि स्थानीयबासी उत्साहीत भएका हुन् । मंगला उच्च मावि बाबियाचौरका प्राचार्य दिर्घबहादुर खड्काले ग्रामिण क्षेत्रमा खुलेको बैङ्कमा सानो रकम बचत गर्न सकिने, देश विदेशबाट पठाएको रकम प्राप्त गर्न र रकम पठाउन सदरमुकाम बेनी जानु नपर्ने र उद्यम व्यवसाय गर्न चाहनेले ऋण पाउने भएपछि स्थानीय ब्यापारी, कृषक र सर्वसाधारण उत्साहीत भएको बताउनुभयो । बैङ्कले सो क्षेत्रका बाबियाचौर, अर्मन, बरङ्जा र कुहुँ गाविसका बासिन्दालाई सेवा पु¥याउने लक्ष्य रहेको निलगिरी विकास बैङ्क सञ्चालक समितिका अध्यक्ष हरिकुमार श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड