म्याग्दीका ग्रामिण क्षेत्रमा बैङ्क स्थापना भएपछि स्थानियबासिन्दा खुशी

२ बैशाख २०६९, शनिबार ११:३६ मा प्रकाशित

म्याग्दी, २ बैशाख । गाउँमै वित्तिय सुविधा पाएपछि म्याग्दीको बाबियाचौर क्षेत्रका बासिन्दालाई आर्थिक कारोबार गर्न सजिलो भएको छ । ग्रामिण क्षेत्रलाई लक्षित गरि म्याग्दीको बाबियाचौरमा निलगिरी विकास बैङ्कले एक्सटेन्सन काउन्टर स्थापना गरेपछि स्थानीयबासी उत्साहित भएका हुन् । बेनीमा केन्द्रिय कार्यालय रहेको बैङ्कले निक्षेप संकलन, बचत फिर्ता, लगानीका लागि सिफारीस र रेमिट्यान्स भुक्तानीको सुविधा दिनेगरी काउन्टर खोलेर कारोबार सुरु गरेपछि स्थानीयबासी उत्साहीत भएका हुन् । मंगला उच्च मावि बाबियाचौरका प्राचार्य दिर्घबहादुर खड्काले ग्रामिण क्षेत्रमा खुलेको बैङ्कमा सानो रकम बचत गर्न सकिने, देश विदेशबाट पठाएको रकम प्राप्त गर्न र रकम पठाउन सदरमुकाम बेनी जानु नपर्ने र उद्यम व्यवसाय गर्न चाहनेले ऋण पाउने भएपछि स्थानीय ब्यापारी, कृषक र सर्वसाधारण उत्साहीत भएको बताउनुभयो । बैङ्कले सो क्षेत्रका बाबियाचौर, अर्मन, बरङ्जा र कुहुँ गाविसका बासिन्दालाई सेवा पु¥याउने लक्ष्य रहेको निलगिरी विकास बैङ्क सञ्चालक समितिका अध्यक्ष हरिकुमार श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो

विश्वमा नेपालीको पहिचान गहुँगोरो वर्णका रुपमा परिचित छ । कुनै समय नेपालीलाई खासै सौन्दर्यका सामान चाहिँदैन भनिन्थ्यो । तर भन्सार

काठमाडौँ । बैंक तथा वित्तीय संस्थामा सबैभन्दा कम निक्षेप राख्ने जिल्लाका रुपमा रुकुमपूर्व देखिएको छ । आर्थिक विकासमा पछाडि परेको

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले हरेक महिना सार्वजनिक गर्ने तथ्याङ्कमा विदेशी मुद्राको सञ्चिती घट्दै गएको स्पष्ट देख्न सकिन्छ । त्यसको

आजको प्रमुख समाचार