बाँकेमा पहिलो पटक हार्डवयस्टर मेसिन, किसानहरु खुसी

२ बैशाख २०६९, शनिबार ११:३५ मा प्रकाशित

नेपालगञ्ज, २ बैशाख । बाँके जिल्लामा पहिलो पटक किसानका लागि ‘हार्डवयस्टर’ मेसिन भित्रिएको छ ।  धान, गहुँ तथा मकै बाली काट्न प्रयोग हुने हार्डवयस्टर मेसिन पहिलो पटक जिल्लामा भित्रिएको हो । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय बाँकेको पहलमा भित्रिएको मेसिनप्रति किसानहरुको माग बढ्दै गएको छ । दुई थरीमा उपलब्ध गराईएको मेसिनले जग्गा जोत्न र रुख काट्नसमेत सक्ने जिल्ला कृषि विकास कार्यालयका बाली विकास अधिकृत शालिकराम गौतमले बताउनुभयो । धान, गहुँ तथा मकै बाली काट्नका लागि मात्र प्रयोग गरिने मेसिनको मुल्य २० हजार रुपौयाँ पर्छ भने यसलाई जोत्नका लागि पनि प्रयोग गरिएमा थप रु १५ हजार मुल्य तिर्नु पर्छ । बाँकेमा अहिले ८ वटा यस्ता मेसिन भित्रएका छन् । एउटा मेसिनले एक घण्टामा करिब ५ कठसम्म बाली काट्ने गर्दछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

वालिङ । स्याङ्जामा एक वर्षको अवधिमा चार सय ६१ सम्बन्ध विच्छेदका मुद्दा दर्ता भएका छन् । स्याङ्जा जिल्ला अदालतमा आर्थिक

म्याग्दी । म्याग्दी र यस वरपरका क्षेत्रमा नौमती बाजा बजाएर असारे भाकामा बाउसे र रोपाहारले दोहोरी गाउँदै धान रोपाइँ गर्ने

काठमाडौँ । देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव छ । जसका कारण देशभर हल्कादेखि भारी बर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविदले बताएका छन् जल तथा

तुलसीपुर । कक्षामा वरिपरि नातिनातिना उमेरका सहपाठी छन् । उनीहरुकै बीचमा पाका व्यक्ति पनि ध्यान दिएर पढिरहेका हुन्छन् । कपाल