बाँकेमा पहिलो पटक हार्डवयस्टर मेसिन, किसानहरु खुसी

२ बैशाख २०६९, शनिबार ११:३५ मा प्रकाशित

नेपालगञ्ज, २ बैशाख । बाँके जिल्लामा पहिलो पटक किसानका लागि ‘हार्डवयस्टर’ मेसिन भित्रिएको छ ।  धान, गहुँ तथा मकै बाली काट्न प्रयोग हुने हार्डवयस्टर मेसिन पहिलो पटक जिल्लामा भित्रिएको हो । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय बाँकेको पहलमा भित्रिएको मेसिनप्रति किसानहरुको माग बढ्दै गएको छ । दुई थरीमा उपलब्ध गराईएको मेसिनले जग्गा जोत्न र रुख काट्नसमेत सक्ने जिल्ला कृषि विकास कार्यालयका बाली विकास अधिकृत शालिकराम गौतमले बताउनुभयो । धान, गहुँ तथा मकै बाली काट्नका लागि मात्र प्रयोग गरिने मेसिनको मुल्य २० हजार रुपौयाँ पर्छ भने यसलाई जोत्नका लागि पनि प्रयोग गरिएमा थप रु १५ हजार मुल्य तिर्नु पर्छ । बाँकेमा अहिले ८ वटा यस्ता मेसिन भित्रएका छन् । एउटा मेसिनले एक घण्टामा करिब ५ कठसम्म बाली काट्ने गर्दछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा