माओवादी लडाकुको बिदाई प्रक्रिया आज पनि जारी

२ बैशाख २०६९, शनिबार ०८:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । हिजोबाट सुरु भएको विभिन्न शिविरमा रहेका माओवादी लडाकुको पुनर्वर्गीकरण प्रक्रिया आज पनि जारी छ । सेना समायोजन विशेष समिति अन्तर्गतको कार्यदलले मुख्य मुख्य विषयहरूमा सहमति जुटाइसकेकोले आफूहरूलाई पुनर्वर्गीकरणको प्रक्रिया सुरु  गर्न निर्देशन आएको सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले जानकारी दिनुभयो । माओवादी नेतृत्वबाटै काम सुरु गर्न निर्देशन आएकोले प्रक्रिया अघि बढाइएको शर्माले बताउनुभयो । समायोजनमा धेरै विषयमा अस्पटता रहेको भन्दै लडाकुहरू पुनर्वर्गीकरण प्रक्रियामा जान मानिरहेका थिएनन् ।
सचिवालयका अनुसार हिजो चितवनमा ३ सय २५, नवलपरासीमा १ सय ९, रोल्पामा ९४ र सुर्खेतमा १ सय ५१ गरी जम्मा ६ सय ७९ जनाले अवकाश रोजेका छन् । उनीहरूलाई बिदाई वापत पाउने आधा रकम बराबरको चेक दिएर बिदाई गरिएको छ । बीचमा कुनै समस्या नआएमा चार दिनभित्र पुनर्वर्गीकरणको काम सकिने सचिवालयले जनाएको छ । दलहरूबीच भएको सहमतिअनुसार ६ हजार पाँच सय लडाकुलाई मात्र समायोजन गर्न सकिने भएकोले बाँकी लडाकुलाई अन्तिमपटक स्वेच्छिक अवकाश रोज्ने मौका दिन विशेष समितिले पुनर्वर्गीकरण गर्ने निर्णय गरेको हो । यसअघि ९ हजार ७ सय ११ लडाकुले पुनस्र्थापना र समायोजन रोजेका थिए । यसमध्ये आधाभन्दा बढीले स्वेच्छिक अवकाश रोज्ने सम्भावना रहेको सचिवालयले अनुमान गरेको छ । बाँकी शिविरहरूमा स्वेच्छिक अवकाश लिनेलाई बिदाईको काम आज पनि जारी रहने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ८ हजार ५ सय २० जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २ सय

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्

काठमाडौँ। पूर्व रानी कोमल शाह अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएकी छन् । काठमाडौँको थापाथलीस्थित नर्भिक अन्तर्राष्ट्रिय अस्पतालमा उपचाररत शाह आज अपराह्न ४

नयाँ दिल्ली । कोरोनाभाइरसको दोस्रो लहरको सामना गरिरहेको भारतमा केही दिनदेखि संक्रमितको दैनिक मृत्यु संख्यामा कमी आएको छैन । भारतको