माओवादी लडाकुको बिदाई प्रक्रिया आज पनि जारी

२ बैशाख २०६९, शनिबार ०८:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । हिजोबाट सुरु भएको विभिन्न शिविरमा रहेका माओवादी लडाकुको पुनर्वर्गीकरण प्रक्रिया आज पनि जारी छ । सेना समायोजन विशेष समिति अन्तर्गतको कार्यदलले मुख्य मुख्य विषयहरूमा सहमति जुटाइसकेकोले आफूहरूलाई पुनर्वर्गीकरणको प्रक्रिया सुरु  गर्न निर्देशन आएको सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले जानकारी दिनुभयो । माओवादी नेतृत्वबाटै काम सुरु गर्न निर्देशन आएकोले प्रक्रिया अघि बढाइएको शर्माले बताउनुभयो । समायोजनमा धेरै विषयमा अस्पटता रहेको भन्दै लडाकुहरू पुनर्वर्गीकरण प्रक्रियामा जान मानिरहेका थिएनन् ।
सचिवालयका अनुसार हिजो चितवनमा ३ सय २५, नवलपरासीमा १ सय ९, रोल्पामा ९४ र सुर्खेतमा १ सय ५१ गरी जम्मा ६ सय ७९ जनाले अवकाश रोजेका छन् । उनीहरूलाई बिदाई वापत पाउने आधा रकम बराबरको चेक दिएर बिदाई गरिएको छ । बीचमा कुनै समस्या नआएमा चार दिनभित्र पुनर्वर्गीकरणको काम सकिने सचिवालयले जनाएको छ । दलहरूबीच भएको सहमतिअनुसार ६ हजार पाँच सय लडाकुलाई मात्र समायोजन गर्न सकिने भएकोले बाँकी लडाकुलाई अन्तिमपटक स्वेच्छिक अवकाश रोज्ने मौका दिन विशेष समितिले पुनर्वर्गीकरण गर्ने निर्णय गरेको हो । यसअघि ९ हजार ७ सय ११ लडाकुले पुनस्र्थापना र समायोजन रोजेका थिए । यसमध्ये आधाभन्दा बढीले स्वेच्छिक अवकाश रोज्ने सम्भावना रहेको सचिवालयले अनुमान गरेको छ । बाँकी शिविरहरूमा स्वेच्छिक अवकाश लिनेलाई बिदाईको काम आज पनि जारी रहने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार