आज विशेष समितिको बैठक बस्ने, कार्यदलले जुटाएको सहमतिबारे छलफल हुने

२ बैशाख २०६९, शनिबार ०८:५३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । माओवादी लडाकु रेखदेख, पुनस्र्थापना तथा समायोजन विशेष समितिको बैठक आज बस्दै छ । नयाँ बानेश्वरमा रहेको सचिवालयमा बस्ने बैठकमा समायोजनका विवादित विषयहरूमा सहमति जुटाउन गठन गरिएको कार्यदलले जुटाएको सहमति अनुमोदन गर्नेबारे छलफल हुने भएको छ । कार्यदलको हिजो र अस्ति बसेको बैठकले महानिर्देशनालय गठन, लडाकु छनौट समिति, तालिम र शैक्षिक योग्यता र दर्जा निर्धारणलगायतका विवादित विषयमा सहमति जुटाइसकेको छ । बुधबार बसेको सेना समायोजन विशेष समितिको बैठकले समितिका सदस्यहरू वर्षमान पुन, डा. मिनेन्द्र रिजाल, भीम रावल र जितेन्द्र देव रहनुभएको कार्यदल गठन गरेको थियो ।
यसैबीच विशेष समिति बैठक बस्नुअघि कार्यदलले जुटाएको सहमतिबारे अन्तिम धारणा बनाउन आजै शीर्ष दलका नेताहरूबीच पनि छलफल हुने भएको छ । शीर्ष तहका नेताहरूको बैठकमा विवादित सबै विषयमा टुङगो लगाउन प्रयास गरिने नेताहरूले बताएका छन् । आज बस्ने शीर्ष नेताहरूको बैठकमा कार्यदलका सदस्यहरूले प्रगति विवरण बुझाउने छ । त्यसपछि मुख्य नेताहरूको समेत उपस्थितिमा विशेष समितिको बैठक बस्ने तय भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर कोभिड–१९ का आठ हजार ८५० सङ्क्रमित भेटिएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले आज गरेको नियमित

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई माधव नेपाल– झलनाथ खनाल पक्षले भोलि विहान ९ बजेसम्मको अल्टिमेटम

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा एमालेले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई विश्वासको मत दिन आफ्ना सांसदहरूलाई ह्वीप जारी गरेको छ । एमाले

काठमाडौं । तोकिएको स्वास्थ्य मापदण्डको पालना गरि प्रतिनिधि सभाको विशेष अधिवेशन गरिने भएको छ । कोरोना संक्रमित सांसदहरुलाई पनि मतदानमा