शिविरमा सेना परिचालन गर्नु असंवैधानिक कदम: वैद्य पक्ष

२ बैशाख २०६९, शनिबार ००:२६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । जारी शान्ति प्रक्रियासंग असहमत माओवादी उपाध्यक्ष मोहन वैद्य पक्षधरहरुले लडाकु शिविरमा सेना परिचालन गर्नु असंवैधानिक कदम भएको जिकिर गरेका छन् । वैद्य र उनको बिद्रोहलाई साथ दिने पक्षको शुक्रबार बसेको स्थायी समिति बैठकले प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपतिले मात्रै सेना परिचालन गर्न सक्ने भन्दै उक्त कदम असंवैधानिक भएको जिकिर गरेको हो ।

बिद्रोही वैद्य पक्षीय माओबादी नेता सीपी गजुरेलले भने प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपतिलेमात्र सेना परिचालन गर्न सक्ने संवैधानिक प्रावधान छ तर यहाँ त मन्त्रिपरिषद्ले निर्णय नै नगरी विशेष समितिको निर्णयले शिविरमा सेना पठाइएको छ ।

गजुरेलले भने विस्तृत शान्ति सम्झौता, सातबुँदे सहमतिविपरीत शिविरमा सेना परिचालन गरिएको छ, यस्तो कार्य सबै हिसाबले अनाधिकृत छ। शिविरमा सेना पठाएकै दिन बिद्रोही वैद्य पक्षले माओबादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको पुतला जलाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा