शिविरमा सेना परिचालन गर्नु असंवैधानिक कदम: वैद्य पक्ष

२ बैशाख २०६९, शनिबार ००:२६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ बैशाख । जारी शान्ति प्रक्रियासंग असहमत माओवादी उपाध्यक्ष मोहन वैद्य पक्षधरहरुले लडाकु शिविरमा सेना परिचालन गर्नु असंवैधानिक कदम भएको जिकिर गरेका छन् । वैद्य र उनको बिद्रोहलाई साथ दिने पक्षको शुक्रबार बसेको स्थायी समिति बैठकले प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपतिले मात्रै सेना परिचालन गर्न सक्ने भन्दै उक्त कदम असंवैधानिक भएको जिकिर गरेको हो ।

बिद्रोही वैद्य पक्षीय माओबादी नेता सीपी गजुरेलले भने प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपतिलेमात्र सेना परिचालन गर्न सक्ने संवैधानिक प्रावधान छ तर यहाँ त मन्त्रिपरिषद्ले निर्णय नै नगरी विशेष समितिको निर्णयले शिविरमा सेना पठाइएको छ ।

गजुरेलले भने विस्तृत शान्ति सम्झौता, सातबुँदे सहमतिविपरीत शिविरमा सेना परिचालन गरिएको छ, यस्तो कार्य सबै हिसाबले अनाधिकृत छ। शिविरमा सेना पठाएकै दिन बिद्रोही वैद्य पक्षले माओबादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको पुतला जलाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार