रहेनन् सदाबहार गायक फत्तेमान राजभण्डारी

२५ भाद्र २०७०, मंगलवार ०७:३५ मा प्रकाशित

काठमाण्डौ, २५ भदौ । सदाबहार गायक फत्तेमान राजभण्डारीको सोमबार राति १२:५० बजे निधन भएको छ । ७७ बर्षीय राजभण्डारी फोक्सोमा भएको क्यान्सरले पिडित थिए । क्यान्सर रोगको अन्तिम अवस्थामा रोगसंग लडी रहेका राजभण्डारीलाइ चिकित्सकले किमोथेरापी दिन सुरू गरेका थिए । फत्तेमानको स्वास्थ्य उपचारमा संलग्न चिकित्सकका अनुसार किमोथेरापीको दस दिन पुरा भएको भए उनी अझै केहि समय बाँच्ने संभावना रहन्थ्यो । तर, चिकित्सकका अनुसार किमोथेरापी सुरूगर्ने बित्तिकै उनको शरिरले दबाब झेल्न सकेन र आइतबार बेलुकी उनलाइ अचेत अवस्थामा आइसीयुमा लागिएको थियो । १९९३ मङ्सिर १३ मा जन्मिएका सदाबहार गायक फत्तेमान राजभण्डारीले ४०० भन्दा बढी कालजयी गीत र भजनमा स्वर तथा सङ्गीत दिए । सदाबहार गायक फत्तेमान राजभण्डारीको ‘मर्न बरु गाह्रो हुन्न’, ‘यस्तो पनि हुँदो रहेछ’, ‘सान्नानीको गालैमा कालो कोठी रैछ’, ‘बनै खायो डडेलोले मनै खायो’ जस्ता हृदयस्पर्शी र भावनात्मक गीतहरू छन् । गायक फत्तेमान राजभण्डारीकोशव अहिले केहीबेरमा ओम अस्पतालबाट पशुपति क्षेत्रमा लगिने र अन्तिम श्रद्धाञ्लीका लागि बिहान १० बजेसम्म त्यहाँ राखिने भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका