राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको नेतृत्व कांग्रेसले गर्ने : महामन्त्री प्रकाशमान सिंह

१ बैशाख २०६९, शुक्रबार २१:३३ मा प्रकाशित

बनेपा, वैशाख १(रासस) । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री प्रकाशमान सिंहले अबको राष्ट्रिय सहमतीय सरकारको नेतृत्व नेपाली काँग्रेसले गर्ने बताएका छन्।आज काभ्रेको बनेपास्थित नेपाली काँग्रेस बनेपा नगर समितिले नयाँ वर्ष शुभारम्भको अवसर पारेर आयोजना गरेको शुभकामना आदानप्रदान तथा चियापान कार्यक्रममा महामन्त्री सिंहले भने- ‘कांग्रेसकै पहलमा जनयुद्धमा होमिएको माओवादीलाई शान्ति प्रक्रियामा ल्याउने काम भएको हो।’
उनले शान्ति प्रक्रिया र संविधानका केही काम गर्न बाँकी रहेको बताउँदै यसलाई निष्कर्षमा पुर्‍याउन काँग्रेसको नेतृत्वमा राष्ट्रिय सरकार बन्ने ठोकुवा गरे।

संविधानसभाको ठूलो दल एनेकपा माओवादीले दुई पटक सरकारको नेतृत्व गरिसकेको र तेस्रो ठूलो दल नेकपा एमाले पनि सरकार सञ्चालन गरिसकेकाले अब काँग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्नेमा नेपाली काँग्रेस विश्वस्त रहेको उनले बताए। नेपाली काँग्रेसका युवा नेता गगन थापाले अब बन्ने संविधानमा न्यायालयलाई पारदर्शी बनाउनु पर्ने विचार व्यक्त गरे। कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेस काभ्रेका सभापति शिवप्रसाद हुमागार्ई, नगर सभापति राम जोशीलगायतले संविधान र शान्ति प्रक्रियाबारे बोलेका थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच गएराति करिब तीन घन्टा भेटवार्ता भएको छ । कांग्रेस