आख्यान पुरुषलाई “सिर्जना उत्सव” पुरस्कार

२१ भाद्र २०७०, शुक्रबार २३:५१ मा प्रकाशित

बोस्टन, अमेरिका । बरिष्ट आख्यानकार डाक्टर ध्रुबचन्द्र गौतमलाई “सिर्जना उत्सव“ पुरस्कार द्वारा सम्मानित एवं बोस्टनवासीका तर्फबाट अनेसास, जीबी एन सी, पशुपतिनाथ बुद्ध फाउन्डेशेन र हिमालयन लायन्स क्लबद्वारा अभिन्दन गरिएको छ । बिहिबार बोस्टनमा आयोजित एक समारोहमा उहाँलाई सम्मानित तथा अभिनन्दित गरिएको हो । दश हजार एक रुपैया नगद तथा ताम्रपत्र रहेको उक्त पुरस्कार ग्रहण गर्दै पुरस्कार दिने सस्था सिर्जना उत्सव, बोस्टन र अभिनन्दन गर्ने बोस्टन वासिप्रति आभार व्यक्त गर्नु भयो । उहाले पुरस्कारप्रति बेलाबेलामा नकारात्मक धारणा उठ्ने गरेको भएपनि आफू सधै सकारात्मक रहेको बताउनु भयो । मदन पुरस्कारद्वारा पुरस्कृत डा.गौतमले साहित्यका विविध पाटो र आफ्नो अमेरिका यात्राका बारेमा पनि बोल्नु भयो । ग्रेटर बोस्टन नेपलीज कम्युनिटीका अध्यक्ष मिलन गुरुङको सभापतित्वमा आयोजित समारोहमा साहित्यकार, भारती गौतमले स्वागत मन्तव्य व्यक्त गर्नु भएको थियो भने कथाकार शिवप्रकाशले डा गौतमको कृतित्व र व्यक्तित्वबारे प्रकाश पार्नु भएको थियो । डा गौतमसंगको सस्मरण सुनाउदै गोवर्धन पूजाद्वारा सम्मान पत्र वाचित उक्त कार्यक्रममा डा उषा शर्माले उपस्थित अतिथिलाई धन्यबाद ज्ञापन गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा डा. शिब गौतम, मिलन गुरुङ, बिष्णु कार्की, हरि काफ्ले, गौरब थपलियालगायतले मन्तव्य व्यक्त गर्नु भएको थियो भने महेश्वर पन्त, दीपा राई पुन, हरि थापा,दिनेश राजभण्डारी, कृष्णराज खनाल, ममता कर्माचार्य, लालगोपाल सुबेदी, अनु शाह ,सुरेश वाग्ले, डा. शिव गौतम, डा. उषा शर्मा, शिव प्रकाश, हरि काफ्ले, गोवर्धन पूजा, गौरब थपलियालगायतले गीत गज़ल र कविता बाचन गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नेपाली वाङ्‍मय क्षेत्रका विभिन्न व्यक्तित्वलाई विभिन्न प्रज्ञा पुरस्कार प्रदान गर्नुभएको छ । नेपाल प्रज्ञा-प्रतिष्ठानद्वारा राष्ट्रपति

काठमाडौं । नेपाली साहित्यका आदिकवि भानुभक्त आचार्यको २०८औँ जन्मजयन्ती आज देश तथा विदेशका विभिन्न स्थानमा समेत विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी

काठमाडौं । साहित्यकार डा वानीरा गिरिको गए राति कोरोना सङ्क्रमणले निधन भएको छ । काठमाडौँ बानेश्वरस्थित निजामती अस्पताल पु¥याइएको आधा

काठमाडौं । संयुक्त राज्य अमेरिकामा बसेर साहित्य लेखनमा सक्रिय नेपाली स्रष्टा सुकृति शर्माले नयाँ कथासंग्रह ‘सत्र पुष्प पत्रहरु’बाट ५ हजार