दीपाले जन्माइन चम्ल्याहा सन्तान

२१ भाद्र २०७०, शुक्रबार ०८:२३ मा प्रकाशित

विराटनगर, २१ भदौ । झापा धुलाबारीकी २६ बर्षिया दीपा भट्टराईले चम्ल्याहा सन्तान जन्माएकी छन् । नोबेल मेडिकल कलेज विराटनगरमा शल्यक्रिया गरी बिहीबार दिउँसो दुई बजेर ३७ मिनेटदेखि ३ बजेसम्म ३ छोरा र १ छोरी जन्माएकी हुन् । २८ हप्तामा जन्मिएका शिशुको तौल छोरीको ८ सय ग्राम, दुईको १ किलो २ सय ग्राम र एउटाको १ किलो छ । शिशुहरुलाई श्वासप्रश्वासमा अक्सिजन सेचुरेसनको कमी देखिएपछि अतिसघन उपचार कक्षमा राखिएको छ । ‘अढाई महिनामै ४ वटा छन् भन्ने थाहा भएको थियो,’ दीपाले भनिन् निकै पीडा भएपछि उनलाई धरानस्थित बीपी प्रतिष्ठान लगिएकोमा त्यहाँ भर्ना लिन नमानेपछि विराटनगर पुर्‍याएको दीपाका श्रीमान घनश्यामले बताए । उनले भने,’ त्यहाँ बिरामीका लागि बेड थिएन । यस्तो अवस्थामा भुईमा राखेर कसरी उपचार गराउनु भनेर विराटनगर ल्याइयो ।’ घनश्याम छिमेक लघुवित्त विकास बैंकका शाखा प्रवन्धक हुन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

धनकुटा । धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिकामा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मोवाइल चार्ज गर्ने क्रममा विद्युत लाइनमा हाइभोल्टेज

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या