केही प्राविधिक विषय मिलाउन कार्यदलले आज पनि छलफल गर्ने

१ बैशाख २०६९, शुक्रबार ०९:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ बैशाख । माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्नेबारेमा रहेको विवाद मिलाउनेगरी प्रस्ताव तयार पार्ने जिम्मा पाएको कार्यदलले आज पनि छलफल गर्दैछ । लडाकु समायोजनको बारेमा रहेको विवादका केही प्राविधिक पक्ष मिलाउने बिषयमा केही छलफल गर्न बाँकी रहेकोले आज पनि कार्यदलको बैठक बस्न लागेको कार्यदल सदस्य एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार आज दिउँसो छलफल गरेर सहमतिको खाका प्रमुख दलहरुको बैठकमा पेस गरिनेछ । नेपाली सेनाअन्तर्गत गठन हुने महानिर्देशनालय, लडाकुहरूको छनौट प्रक्रिया तथा छनौट समितिमा रहने प्रतिनिधिको विषयमा सेना समायोजन विशेष समितिअन्तर्गतको कार्यदलले सहमति नजिक पुगेको जनाएको छ । कार्यदलको बैठक हिजो पनि बसेको थियो । अस्ति बसेको सेना समायोजन विशेष समितिको बैठकले समितिका सदस्यहरू वर्षमान पुन, डा मीनेन्द्र रिजाल, भीम रावल र जितेन्द्र देव सम्मिलित कार्यदल गठन गरेको थियो । कार्यदलले पारित गरेको योजनालाई राजनीतिक दलका शीर्ष नेताहरूसहित बस्ने विशेष समितिको बैठकले पारित गरी लागू गर्ने कार्ययोजना तय गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस

म्याग्दी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–४ का विभिन्न स्थानमा पहिराका कारण ६ परिवार विस्थापित भएका छन् । छिपछिपेमा पाँच र महभिरमा

काठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले नेपाल सरकारबाट तोकिएको आउँदो मङ्सिर ४ गते हुने सङ्घीय र प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचन एकै चरणमा सम्पन्न