बाँकी समयमै संविधान निर्माण हुने राष्ट्रपतिको विश्वास

१ बैशाख २०६९, शुक्रबार ०९:१० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ बैशाख । नयाँवर्ष २०६९ को अवसरमा राष्ट्रपति डा रामवरण यादवले स्वदेश तथा विदेशमा रहनुहुने नेपालीहरूमा शान्ति, सुख र समृद्धिको निम्ति शुभकामना व्यक्त गर्नुभएको छ । राष्ट्रपति डा यादवद्वारा नव वर्ष २०६९ को अवसरमा दिनुभएको सन्देशमा वि.स. २०६२÷०६३ को जनआन्दोलनमार्फत प्राप्त लोकतान्त्रिक गणतन्त्र, सङ्घीयता र धर्मनिरपेक्षताजस्ता ऐतिहासिक उपलब्धिहरूको व्यवस्थापनमा अझै पनि चुनौति रहेको उल्लेख गर्नुभएको छ । पछिल्ला दिनमा शान्ति प्रक्रियामा भएका केही सकारात्मक पहलकदमीले आशा र सम्भावना जगाएकोभन्दै उहाँले मुलुक र आमजनताको अहिलेको अपेक्षा संविधानसभाको बाँकी अवधिभित्रै नयाँ लोकतान्त्रिक संविधानको निर्माण र कार्यान्वयन भएकोमा जोड दिनुभएको छ ।
यसैगरी उपराष्ट्रपति परमानन्द झाले नव वर्ष २०६९ को शुभारम्भको अवसरमा सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदी बहिनीहरूमा सुस्वास्थ्य, समृद्धि तथा उत्तरोत्तर प्रगतिको  शुभकामना ब्यक्त गर्नु भएको छ । उपराष्ट्रपति झाले निर्धारित समयभित्र शान्ति प्रक्रियालाई तार्किक निष्कर्षमा पु¥याउँदै जनचाहना बमोजिमको लोकतान्त्रिक संविधानको निर्माण हुन सकेमा मात्र नेपालमा लोकतन्त्रले बलियो जरा गाड्ने उल्लेख गर्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

निर्वाचन आयोगले मंसिर २ गते संघीय तथा प्रदेश प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न सरकारलाई सुझाव दिने भएको छ । आयोग स्रोतकाअनुसार बुधबार

काठमाडौँ ।सरकारले प्रतिनिधिसभामा रहेको नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्को मंगलबार बसेको बेठकले नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने

काठमाडौं। नेपाली कांग्रेसबाट सरकारमा प्रतिनिधित्व गर्ने मन्त्रीहरुले अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माको राजीनामा मागेका छन्। मंगलबार दिउँसो प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्‌को कार्यालयमा बसेको

काठमाडौं । सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक सकिएकाे छ । पार्टी कार्यालय सानेपामा मंगलबार बसेकाे बैठक चुनावी रणनीति र

आजको प्रमुख समाचार