आज नेपालीहरुको नयाँवर्ष

१ बैशाख २०६९, शुक्रबार ०९:०० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ बैशाख । आज वि सं २०६९ साल बैशाख महिनाको पहिलो दिन, २०६८ सालको विदाई र नयाँवर्षको स्वागतमा देशभरमा बिभिन्न कार्यक्रम गरेर नयाँवर्ष मनाइदैछ । नेपालको शान्ति प्रक्रिया र संविधान निर्माणको काम टुङ्गोमा पुग्ने सङ्केतपछि नागरिकमा नयाँ उत्साह तथा उमङ्गको सन्चार भएको छ । माओवादी लडाकु, हतियार तथा लडाकु बस्दै आएको शिविर नेपाली सेनाको मातहतमा आएपछि शान्ति प्रक्रिया टुङ्गिने र संविधान निर्माणको काम पूर्व निर्धारित समयमै सकिने आशा नागरिकले गरेका छन् । विगतमा भएका कमिकम्जोरीको समीक्षागर्दै आगामी योजना र सच्याउनुपर्ने बिषयकोबारेमा छलफल तथा मनन गरेर नयाँवर्ष मनाउने परम्परा छ । नयाँवर्षको अवसर पारेर बिभिन्न राजनीतिक दल, संघसङ्गठनहरुले आज औपचारिक एवम् अनौपचारिक कार्यक्रम गरेर शुभकामना आदानप्रदान गर्दैछन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।

काठमाडौं । समाजसेवी उत्तम कार्कीले वडास्तरीय आइसोलेसन सेन्टरका लागि १८ थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्नुभएको छ । मुलुकमा अक्सिजन अभाव