नेपालको शान्ति प्रक्रियामा भएको प्रगतिको अमेरिकाद्वारा स्वागत

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १८:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । शान्ति प्रक्रिया सम्पन्न गर्नेतर्फ हालै भएका उल्लेखनीय प्रगतिका लागि अमेरिकाले स्वागत गरेको छ । नेपालमा रहेको अमेरिकी राजदूतावासमार्फत आज विज्ञप्ति जारी गर्दै शान्ति प्रक्रियाका क्रममा भएको पछिल्लो प्रगतिलाई एक कोशेढुङ्गाको रूपमा लिन सकिने उल्लेख गरेको छ । विज्ञप्तिमार्पmत् अमेरिकाले यस महत्वपूर्ण घडीमा दृढसंकल्प र राजनीतिज्ञता प्रदर्शन गर्ने राष्ट्रिय राजनीतिक नेतृत्वको प्रशंसा पनि गरेको छ । सबै राजनीतिक दलका नेतालाई माओवादी लडाकूको नेपाली सेनामा समायोजन तथा संविधान निर्माण कार्य सम्पन्न गर्नेतर्फ एकजुट भई प्रयास जारी राख्न पनि अमेरिकाले आग्रह गरेको छ । शान्ति, प्रजातन्त्र र स्थायित्व हासिल गर्ने नेपालको प्रतिबद्धताको अमेरिकाको पूर्ण समर्थन रहेको पनि विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतको फैसला सार्वजनिक भएसँगै लोकसेवा आयोगलाई सम्पूर्ण परीक्षा सञ्चालन गर्न बाटो खुलेको छ ।

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रदीप गिरीको निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित नेता गिरीको आज राति ९:३० बजे

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी