नेपालको शान्ति प्रक्रियामा भएको प्रगतिको अमेरिकाद्वारा स्वागत

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १८:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । शान्ति प्रक्रिया सम्पन्न गर्नेतर्फ हालै भएका उल्लेखनीय प्रगतिका लागि अमेरिकाले स्वागत गरेको छ । नेपालमा रहेको अमेरिकी राजदूतावासमार्फत आज विज्ञप्ति जारी गर्दै शान्ति प्रक्रियाका क्रममा भएको पछिल्लो प्रगतिलाई एक कोशेढुङ्गाको रूपमा लिन सकिने उल्लेख गरेको छ । विज्ञप्तिमार्पmत् अमेरिकाले यस महत्वपूर्ण घडीमा दृढसंकल्प र राजनीतिज्ञता प्रदर्शन गर्ने राष्ट्रिय राजनीतिक नेतृत्वको प्रशंसा पनि गरेको छ । सबै राजनीतिक दलका नेतालाई माओवादी लडाकूको नेपाली सेनामा समायोजन तथा संविधान निर्माण कार्य सम्पन्न गर्नेतर्फ एकजुट भई प्रयास जारी राख्न पनि अमेरिकाले आग्रह गरेको छ । शान्ति, प्रजातन्त्र र स्थायित्व हासिल गर्ने नेपालको प्रतिबद्धताको अमेरिकाको पूर्ण समर्थन रहेको पनि विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।

काठमाडौं । समाजसेवी उत्तम कार्कीले वडास्तरीय आइसोलेसन सेन्टरका लागि १८ थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्नुभएको छ । मुलुकमा अक्सिजन अभाव