कार्यदलले लडाकु समयोजनसम्बन्धी सबै विवादमा सहमति जुटायो

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १४:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुहरुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्नेबारेमा उत्पन्न विवाद मिलाउन गृहकार्यको जिम्मा पाएको कार्यदलको बैठकले विवादित विषयमा सहमति जुटाएको छ । विशेष समितिको सचिवालयमा बसेको बैठकले मिल्न बाँकी रहेको विषयहरूमा सहमति जुटाएको हो । कार्य दलले गरेको सहमति भोलि बिहान प्रमुख दलका शीर्ष नेतासहित बस्ने विशेष समितिको बैठकले अनुमोदन गर्ने छ । छलफलका क्रममा कार्यदलले सबै विषयमा छलफल जुटाएको अर्थमन्त्रीसमेत रहनुभएका माओवादीका तर्फबाट कार्यदलका सदस्य वर्षमान पुनले जानकारी दिनुभयो । नेपाली सेनाको मातहतमा गठन हुने महानिर्देशनालयको संरचना, लडाकुले पाउने तह, छनौट समितिको स्वरुप तथा तालिमको बारेमा कार्यदलमा सहमति भएको हो । यसैगरी एमाले नेता भीम रावल सहमति जुटाउने विषयमा बसेको कार्यदलको बैठक सकारात्मक रूपमा छलफल भएको बताउँदै सहमति भएको विषयलाई शीर्ष तहका नेताहरूबीच फेरि छलफल हुने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको