कार्यदलले लडाकु समयोजनसम्बन्धी सबै विवादमा सहमति जुटायो

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १४:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुहरुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्नेबारेमा उत्पन्न विवाद मिलाउन गृहकार्यको जिम्मा पाएको कार्यदलको बैठकले विवादित विषयमा सहमति जुटाएको छ । विशेष समितिको सचिवालयमा बसेको बैठकले मिल्न बाँकी रहेको विषयहरूमा सहमति जुटाएको हो । कार्य दलले गरेको सहमति भोलि बिहान प्रमुख दलका शीर्ष नेतासहित बस्ने विशेष समितिको बैठकले अनुमोदन गर्ने छ । छलफलका क्रममा कार्यदलले सबै विषयमा छलफल जुटाएको अर्थमन्त्रीसमेत रहनुभएका माओवादीका तर्फबाट कार्यदलका सदस्य वर्षमान पुनले जानकारी दिनुभयो । नेपाली सेनाको मातहतमा गठन हुने महानिर्देशनालयको संरचना, लडाकुले पाउने तह, छनौट समितिको स्वरुप तथा तालिमको बारेमा कार्यदलमा सहमति भएको हो । यसैगरी एमाले नेता भीम रावल सहमति जुटाउने विषयमा बसेको कार्यदलको बैठक सकारात्मक रूपमा छलफल भएको बताउँदै सहमति भएको विषयलाई शीर्ष तहका नेताहरूबीच फेरि छलफल हुने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा ८२०३ जना कोरोना भाइरस संक्रमित भएका छन् । २०९७९ जनाको पीसीआर र एन्टीजेन परीक्षणमा

तल्लो डोल्पा । तल्लो डोल्पाअन्तर्गत पर्ने मुड्केचुला गाउँपालिकाले एकै पटक तीनवटा मोवाइल टावर सञ्चालनमा ल्याएको छ । लामो समयदेखि सञ्चार

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टीले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठक बोलाएको छ । अध्यक्षद्वय महन्थ ठाकुर र उपेन्द्र यादवबीच समझदारी भएपछि

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पद तथा गोपनीयताको शपथ पुनः लिनु नपर्ने भएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबराको एकल