प्रचण्डकै कारण संविधान नबनेको सीपीको दाबी

३ भाद्र २०७०, सोमबार १९:५३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ भदौ ।  कुनेबेला विगतको संविधानसभाबाट संविधान नबन्नुको प्रमुख दोषी कांग्रेस र एमाले भएको आरोप लगाउने नेकपा–माओवादीका उपाध्यक्ष सिपी गजुरेलले बोली फेरेका छन् । गजुरेलले संविधानसभाबाट संविधान नबन्नुको कारकतत्व एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचण्ड रहेको दाबी गरेका छन् ।
सोमबार जनकपुरमा आयोजित एक कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै माओवादी उपाध्यक्ष गजुरेलले प्रचण्ड संविधान बनाउने पक्षमा नरहेको खुलासा गर्दै एमाओवादीका  अध्यक्ष प्रचण्डकै संयोजकत्वमा रहेको तत्कालीन विवाद समाधान उपसमितिले विवादित विषयमा छलफल नगरेकाले संविधानसभाको विघटन भएको आरोप पनि लगाए ।
उनले बल प्रयोग गरेर हुने निर्वाचनले देशमा द्वन्द्व निम्त्याउने चेतावनी दिँदै आफ्नो पार्टी निर्वाचनविरोधी नभएको सफाई दिए । माग पूरा नभएमा निर्वाचनमा जानुको औचित्य नभएको र निर्वाचन हुन नदिने पनि उनले दोहोर्याए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार बस्नेगरी बैठक बोलाएका हुन् ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल