जनआन्दोलन समितिले संघर्षका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्ने

३० चैत्र २०६८, बिहीबार ११:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । जनपक्षीय संविधान जारी गर्नुपर्ने माग गर्दै माओवादीको बैद्य समूह र साना कम्युनिष्ट पार्टीहरु आवद्व संयुक्त राष्ट्रिय जनआन्दोलन समितिले आज थप संघर्षका कार्यक्रम घोषणा गर्ने भएको छ । आन्दोलनको स्वरुपको बारेमा छलफलगर्न जनआन्दोलन समितिको बैठक बुद्वनगरमा बसिरहेको छ । एकीकृत माओवादीको बैद्य समूह लगायत बिभिन्न १२ ओटा साना कम्युनिष्ट पार्टीहरु संयुक्त राष्ट्रिय जनआन्दोलन समितिमा आवद्व छन् । बिहानदेखि जारी बैठकमा आगामी बैशाख महिनामा गरिने विरोध र आन्दोलनको कार्यक्रमको बारेमा कुराकानी भइरहेको क्रान्तिकारी कम्युनिष्ट पार्टीका मणि थापाले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार आजै आन्दोलनका कार्यक्रम पत्रकार सम्मेलनमार्फत सार्वजनिक गरिनेछ । स्रोतका अनुसार बैठकमा माओवादीको बैद्य समूहले लडाकुलाई नेपाली सेनाको जिम्मा लगाउने संस्थापन पक्षको विरुद्वमा आन्दोलन केन्द्रीत गर्नुपर्नेमा जोड दिइरहेको छ । राष्ट्रियता, जनताको संघीयता तथा लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक संविधान, शान्ति एवम जनजीविका तथा भ्राष्टाचारको विरोधगर्दै चैत १० मा संयुक्त राष्ट्रिय जनआन्दोलन समितिले पहिलो चरणको आन्दोलनको कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईबीच भेटवार्ता

बागलुङ । वर्षाका बेला बागलुङवासीले धारोमा पानी आउछ कि आउँदैन भनेर आकाशतर्फ फर्केर निक्यौल गर्ने गर्छन् । वर्षातको समयमा बागलुङमा

काठमाडौँ । सरकार केही दिनमै नागरिकतासम्बन्धी विधेयक संसद्मा पेस गर्ने तयारीमा रहेका बेला प्रमुख प्रतिपक्षी एमालेले त्यसलाई अस्वीकार गर्ने जनाएको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता शेखर कोइराला पक्षको बैठक आज (शुक्रबार) पनि बस्ने भएको छ । बिहीबार राजधानीको बत्तीसपुतली फुडल्याण्डमा