जनआन्दोलन समितिले संघर्षका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्ने

३० चैत्र २०६८, बिहीबार ११:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । जनपक्षीय संविधान जारी गर्नुपर्ने माग गर्दै माओवादीको बैद्य समूह र साना कम्युनिष्ट पार्टीहरु आवद्व संयुक्त राष्ट्रिय जनआन्दोलन समितिले आज थप संघर्षका कार्यक्रम घोषणा गर्ने भएको छ । आन्दोलनको स्वरुपको बारेमा छलफलगर्न जनआन्दोलन समितिको बैठक बुद्वनगरमा बसिरहेको छ । एकीकृत माओवादीको बैद्य समूह लगायत बिभिन्न १२ ओटा साना कम्युनिष्ट पार्टीहरु संयुक्त राष्ट्रिय जनआन्दोलन समितिमा आवद्व छन् । बिहानदेखि जारी बैठकमा आगामी बैशाख महिनामा गरिने विरोध र आन्दोलनको कार्यक्रमको बारेमा कुराकानी भइरहेको क्रान्तिकारी कम्युनिष्ट पार्टीका मणि थापाले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार आजै आन्दोलनका कार्यक्रम पत्रकार सम्मेलनमार्फत सार्वजनिक गरिनेछ । स्रोतका अनुसार बैठकमा माओवादीको बैद्य समूहले लडाकुलाई नेपाली सेनाको जिम्मा लगाउने संस्थापन पक्षको विरुद्वमा आन्दोलन केन्द्रीत गर्नुपर्नेमा जोड दिइरहेको छ । राष्ट्रियता, जनताको संघीयता तथा लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक संविधान, शान्ति एवम जनजीविका तथा भ्राष्टाचारको विरोधगर्दै चैत १० मा संयुक्त राष्ट्रिय जनआन्दोलन समितिले पहिलो चरणको आन्दोलनको कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे