दलाई लामाको वेबसाइट ह्याक गरियो

३१ श्रावण २०७०, बिहीबार ०८:०७ मा प्रकाशित

एजेन्सी । तिब्बतको निर्वासित सरकारको चिनियाँ भाषाको वेबसाइट ह्याक गरेर भाइरसबाट संक्रमित तुल्याइएको छ । तिब्बती धर्मगुरु दलाई लामा निर्वासित तिब्बती सरकारका आध्यात्मिक प्रमुख हुन् । कम्प्युटरहरुको सुरक्षासम्बन्धी काम गर्ने कम्पनी क्यास्प्रस्की ल्यावलाई उद्धृत गर्दै बीबीसीले जनाएअनुसार केन्द्रीय तिब्बती प्रशासन (सीटीए)को वेबसाइटमाथि आक्रमण गरिएको छ । वेबसाइटमा जोडिन आउने व्यक्तिहरुमाथि निगरानी गर्नका लागि खतर्नाक भाइरसवाला सफ्टवेयर प्रयोग गरिएको बताइएको छ ।
तिब्बत डट नेट तिब्बती प्रशासनको आधिकारिक वेबसाइट हो जो भारतको धर्मशालाबाट सञ्चालन गरिन्छ । क्यास्प्रस्की ल्यावले उल्लेख गरेअनुसार सीटीएको वेबसाइटमाथि सन् २०११ देखि ह्याकर्सको एक समूहले लगातार हमला गर्दै आएको छ । यसरी तिब्बती वेबसाइटविरुद्धको अभियानमा चिनीयाँभाषी मानिसहरुको संलग्नता रहेको अनुमान क्यास्प्रस्कीका शिक्षा प्रबन्धक राम हरकानायडुले गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेशमा विपक्षी गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेको छ । विपक्षी नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र,