जाजरकोटमा चामल राख्न गोदामको अभाव

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १०:१२ मा प्रकाशित

जाजरकोट, ३० चैत । नेपाल खाद्य संस्थानको शाखा कार्यलय जाजरकोटमा खाद्यान्न राख्न गोदामको अभाव भएको छ । खलंगा गाविस वडा नं २ थाप्लेमा रहेको एक कोठे भवनमा खाद्यान्न नअटाएकाले गोदामको अभाव भएको हो । संस्थानको गोदाममा १ हजार क्विन्टल मात्र चामल अटाउन सक्ने क्षमता भएको नेपाल खाद्य संस्थान जाजरकोटका प्रमुख रणबहादुर ऐरले जानकारी दिनुभयो । हाल संस्थानको शाखा कार्यालय खलंगाबाट मोटो, मसीनो र जापनी गरी हप्तामा २५ क्वीन्टल चामल वितरण हुँदै आएको छ । जाजरकोटमा ढुवानी भएको सबै चामल संस्थानको गोदाममा नअटाएकाले खलंगा २ थाप्लेकै एक घरको कोठा भाडामा लिएर चामल राख्दै आएको कार्यालयको भनाई छ ।
यसैबीच जिल्लामा उत्तरी भेगहरुमा उत्पादन कम हुने भएकाले त्यस क्षेत्रका नागरिकहरु संस्थानकै चामलको भर पर्नुपर्ने बाध्यता रहेको छ । तर जिल्ला सदरमुकामभन्दा बाहिर ४ वटा मात्र डिपो रहेको र त्यसमा पनि भनेको बेला चामल नपाउँदा समस्यामा स्थानियबासिन्दाको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड