जाजरकोटमा चामल राख्न गोदामको अभाव

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १०:१२ मा प्रकाशित

जाजरकोट, ३० चैत । नेपाल खाद्य संस्थानको शाखा कार्यलय जाजरकोटमा खाद्यान्न राख्न गोदामको अभाव भएको छ । खलंगा गाविस वडा नं २ थाप्लेमा रहेको एक कोठे भवनमा खाद्यान्न नअटाएकाले गोदामको अभाव भएको हो । संस्थानको गोदाममा १ हजार क्विन्टल मात्र चामल अटाउन सक्ने क्षमता भएको नेपाल खाद्य संस्थान जाजरकोटका प्रमुख रणबहादुर ऐरले जानकारी दिनुभयो । हाल संस्थानको शाखा कार्यालय खलंगाबाट मोटो, मसीनो र जापनी गरी हप्तामा २५ क्वीन्टल चामल वितरण हुँदै आएको छ । जाजरकोटमा ढुवानी भएको सबै चामल संस्थानको गोदाममा नअटाएकाले खलंगा २ थाप्लेकै एक घरको कोठा भाडामा लिएर चामल राख्दै आएको कार्यालयको भनाई छ ।
यसैबीच जिल्लामा उत्तरी भेगहरुमा उत्पादन कम हुने भएकाले त्यस क्षेत्रका नागरिकहरु संस्थानकै चामलको भर पर्नुपर्ने बाध्यता रहेको छ । तर जिल्ला सदरमुकामभन्दा बाहिर ४ वटा मात्र डिपो रहेको र त्यसमा पनि भनेको बेला चामल नपाउँदा समस्यामा स्थानियबासिन्दाको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको