समायोजनमा रहेको विवाद मिलाउन कार्यदलको छलफल सुरु

३० चैत्र २०६८, बिहीबार १०:११ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० चैत । समायोजन रोजेका माओवादी लडाकुहरुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्नेबारेमा उत्पन्न विवाद मिलाउनेगरी खाका बनाउने जिम्मा पाएको कार्यदलले छलफल थालेको छ ।  माओवादी लडाकु रेखदेख समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको सचिवालयको कार्यालय नयाँवानेश्वरमा जारी बैठकमा नेपाली सेनाको मातहतमा गठन हुने महानिर्देशनालयको संरचना, लडाकुले पाउने तह, छनौट समितिको स्वरुप तथा तालिमको बारेमा छलफल हुने कार्यदलका सदस्य एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार आज दिनभर छलफल गरेर कार्यदलले तयार पारेको सहमतिको खाका भोलिबस्ने विशेष समितिको बैठकमा पेस गरिनेछ । हिजो बसेको प्रमुख दलहरुको बैठकले लडाकु समायोजनबारे दलहरुबीच जारी विवादमा सहमतिको खाका प्रस्तुत गर्न कार्यदल गठन गरेको थियो । कार्यदलमा एकीकृत माओवादीबाट वर्षमान पुन,नेपाली काङ्ग्रेसबाट डा मिनेन्द्र रिजाल, नेकपा एमालेबाट भीम रावल र मधेसी मोर्चाको तर्फबाट फोरम लोकतान्त्रिकका जीतेन्द्र देव हुनुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा ८२०३ जना कोरोना भाइरस संक्रमित भएका छन् । २०९७९ जनाको पीसीआर र एन्टीजेन परीक्षणमा

तल्लो डोल्पा । तल्लो डोल्पाअन्तर्गत पर्ने मुड्केचुला गाउँपालिकाले एकै पटक तीनवटा मोवाइल टावर सञ्चालनमा ल्याएको छ । लामो समयदेखि सञ्चार

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टीले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठक बोलाएको छ । अध्यक्षद्वय महन्थ ठाकुर र उपेन्द्र यादवबीच समझदारी भएपछि

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पद तथा गोपनीयताको शपथ पुनः लिनु नपर्ने भएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबराको एकल