महानिर्देशनालयको संरचना र छनौट समिति गठन गर्न सेना समायाजन विशेष समितिको बैठक बस्दै

२९ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २९ चैत । लडाकु रेखदेख, समायोजन र पुनःस्थापना विशेष समितिको बैठक आज पनि बस्दै छ । दिउँसो ४ बजेपछि नयाँ वानेश्वरमा रहेको सचिवालयमा बस्ने बैठकमा सेना समायोजनबारे बाँकी रहेको विवाद समाधानबारे थप छलफल हुने भएको छ । समायोजनमा जाने लडाकुहरूको दर्जा निर्धारण, छनौट समिति गठन र महानिर्देशनायको गठनको मापदण्डबारे आजको बैठकमा छलफल हुने छ । आजको बैठकमा ठोस सहमतिका लागि प्रयास गरिने नेताहरूले बताएका छन् । समायोजनबारे अन्तिम सहमति भएपछि शान्ति प्रक्रिया टुङ्गिने र संविधान लेखनको बाटो पूर्णरूपमा खुल्ने नेताहरूले बताएका छन् । शिविरमा रहेका असन्तुष्ट पक्षले विद्रोह गर्नसक्ने सम्भावना देखेपछि विशेष समितिको हिजो बसेको बैठकले चारबुँदे निर्णय गर्दै शिविर सुरक्षाको जिम्मा नेपाली सेनालाई सुम्पने सहमति गरेको थियो । विशेष समितिको निर्णयअनुसार विभिन्न १५ शिविरमा नेपाली सेना पुगिसकेको छ ।
यसैबीच शिविरमा रहेका लडाकुहरूको पुनर्वर्गीकरणको प्रक्रिया आजदेखि सुचारु हुने भएको छ । शिविरमा नेपाली सेनाले कमान्ड संहालेपछि सहज रूपमा पुनर्वर्गीकरणको काम अघि बढ्ने भएको हो । स्वेच्छिक अवकाश रोज्ने लडाकुलाई पहिलो किस्तावापतको रकम दिएर बिदाई गरिने तयारी भइसकेको छ । पुनर्वर्गीकरणका लागि विशेष समिति अन्तर्गतको सचिवालयका टोलीहरू गएको शनिबार नै शिविरहरूमा पुगिसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप