लडाकु र हतियार सेनाको जिम्मा दिने निर्णयको विरोधमा वैद्य पक्षले चक्का जाम र मसाल जुलुस गर्दै

२९ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २९ चैत । एकीकृत नेकपा माओवादीको मोहन वैद्य पक्षले शिविरमा रहेका लडाकु र हतियार नेपाली सेनालाई  जिम्मा लगाउने निर्णय विरोधमा देशव्यापी रूपमा एक घन्टा चक्का जाम गर्ने भएको छ । वैद्य पक्षले बिहान १० देखि ११ बजेसम्म हुने चक्काजाम आह्वान गर्ने भएको छ । यसैगरी सरकारले गरेको निर्णयप्रति असहमति जनाउँदै आजै साँझ मसाल जुलुस गर्ने कार्यक्रम पनि वैद्य पक्षले जनाएको छ । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराई र अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको पुतला जलाउने कार्यक्रमसमेत तय गरेको छ । लडाकु र हतियार सेनाको जिम्मामा लगाउने निर्णयलाई वैद्य पक्षले आत्मसमर्पण र नेपाली क्रान्तिप्रति विश्वासघात भएको टिप्पणी गरेको छ । हिजै वरिष्ठ उपाध्यक्ष वैद्य र महासचिव रामबहादुर थापाले संयुक्त रूपमा विज्ञप्ति जारी गरी देशभक्त, गणतन्त्रवादी, स्वाभिमानी, अग्रगामी परिवर्तन चाहने सम्पूर्ण जनतालाई आत्मसमर्पणवादी निर्णयको विरोधमा उत्रन आह्वान गर्नुभएको छ । वैद्य पक्षले आन्दोलनका थप कार्यक्रम क्रमशः तयारी गर्दै लगिने पनि जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको