मध्यभोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनामा फेरि स्थानीयहरुबीच कुटाकुट

२८ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:१८ मा प्रकाशित

सिन्धुपाल्चोक, २८ चैत । सिन्धुपाल्चोक जिल्लामा बन्न लागेको अहिलेसम्मकै ठूलो जलविद्युत् आयोजना प्रभावित क्षेत्रका स्थानीयहरुबीच फेरि झडप भएको छ । “आयोजना निर्माण गर्नुपर्छ” भन्ने स्थानीयबासिन्दा र आयोजनाको विपक्षमा रहेका स्थानीयबीच झडप हुँदा झन्डै १२ जना घाइते भएका छन् । आयोजनाको मुख्य प्रभावित गाति गाविस वडा नम्बर– ९ का स्थानीयबीच छलफल भइरहँदा दुवै पक्षबीच कुटाकुट भएको मध्य भोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनाका प्रबन्ध निर्देशक प्रकाशमान श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो । विगतका सहमति र आगामी दिनमा आयोजनाले गर्नुपर्ने कामका बारेमा छलफल भइरहेको बेला झडप भएको बुझिएको छ । चिलिमे जलविद्युत् आयोजनाको अग्रसरतामा बन्न लागेको १ सय २ मेघावाटको मध्य भोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनाले स्थानीयलाई उपेक्षा गर्दै अघि बढेको भन्दै केही समूह सुरुदेखि नै आयोजनाको विपक्षमा उभिँदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड

म्याग्दी । मुस्ताङलाई राष्ट्रिय राजमार्गसँग जोड्ने बेनी-जोमसोम सडक दैनिक नौ घण्टा बन्द हुन थालेको छ । विस्फोटक पदार्थको प्रयोग गरेर