मध्यभोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनामा फेरि स्थानीयहरुबीच कुटाकुट

२८ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:१८ मा प्रकाशित

सिन्धुपाल्चोक, २८ चैत । सिन्धुपाल्चोक जिल्लामा बन्न लागेको अहिलेसम्मकै ठूलो जलविद्युत् आयोजना प्रभावित क्षेत्रका स्थानीयहरुबीच फेरि झडप भएको छ । “आयोजना निर्माण गर्नुपर्छ” भन्ने स्थानीयबासिन्दा र आयोजनाको विपक्षमा रहेका स्थानीयबीच झडप हुँदा झन्डै १२ जना घाइते भएका छन् । आयोजनाको मुख्य प्रभावित गाति गाविस वडा नम्बर– ९ का स्थानीयबीच छलफल भइरहँदा दुवै पक्षबीच कुटाकुट भएको मध्य भोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनाका प्रबन्ध निर्देशक प्रकाशमान श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो । विगतका सहमति र आगामी दिनमा आयोजनाले गर्नुपर्ने कामका बारेमा छलफल भइरहेको बेला झडप भएको बुझिएको छ । चिलिमे जलविद्युत् आयोजनाको अग्रसरतामा बन्न लागेको १ सय २ मेघावाटको मध्य भोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनाले स्थानीयलाई उपेक्षा गर्दै अघि बढेको भन्दै केही समूह सुरुदेखि नै आयोजनाको विपक्षमा उभिँदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध

पूर्वी नाका काँकडभिट्टाबाट बङ्गलादेश निर्यात हुने सामानको तुलनामा बढी आयात भएको मेची भन्सार कार्यालयको तथ्याङ्कले देखाएको छ । आर्थिक वर्ष

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ