काभ्रेका किसानहरुलाई ३३ प्रतिशत अनुदानमा १२ हजार किलोग्राम मकैको बीउ

२८ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:१७ मा प्रकाशित

काभ्रे, २८ चैत । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय काभ्रेले जिल्लाका किसानहरुलाई ३३ प्रतिशन अनुदानमा मकैको बीउ वितरण सुरु गरेको छ । समयमै पानी परेकाले किसानहरुले गएको वर्षको भन्दा छिटो खेती लगाउन थालेपछि कार्यालयले बीउ वितरण कार्यलाई अघि बढाएको हो । काभ्रेका किसानहरु पानी परे लगत्तै मकै छर्न व्यस्त हुन थालेका छन् । कार्यालयका वरिष्ठ बाली संरक्षण अधिकृत मधुसुदन पौडेलका अनुसार यो वर्ष जिल्लामा उन्नत र हाइब्रिट गरी दुई प्रकारका १२ हजार किलो ग्राम मकैको बिउ वितरण गरिने छ । कार्यालयले कृषक समूह, कृषि सहकारी र विभिन्न बहुउद्देश्यीय कृषि सहकारीहरूमा आबद्ध किसानहरुलाई बीउ वितरण गर्दै आएको छ । किसानहरूलाई उन्नततर्फ राम र देउकी जातको मकै बीउ वितरण गरिएको छ । त्यस्तै हाइबिट तर्फ श्रीराम बायोसिट–९६८१, गोदावरी–९८९ र राजकुमार बिकेसी–७०७४ जातका बीउ वितरण गरिएको कृषि प्रसार शाखाका प्राविधिक पुजन जंगमले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको