काभ्रेका किसानहरुलाई ३३ प्रतिशत अनुदानमा १२ हजार किलोग्राम मकैको बीउ

२८ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:१७ मा प्रकाशित

काभ्रे, २८ चैत । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय काभ्रेले जिल्लाका किसानहरुलाई ३३ प्रतिशन अनुदानमा मकैको बीउ वितरण सुरु गरेको छ । समयमै पानी परेकाले किसानहरुले गएको वर्षको भन्दा छिटो खेती लगाउन थालेपछि कार्यालयले बीउ वितरण कार्यलाई अघि बढाएको हो । काभ्रेका किसानहरु पानी परे लगत्तै मकै छर्न व्यस्त हुन थालेका छन् । कार्यालयका वरिष्ठ बाली संरक्षण अधिकृत मधुसुदन पौडेलका अनुसार यो वर्ष जिल्लामा उन्नत र हाइब्रिट गरी दुई प्रकारका १२ हजार किलो ग्राम मकैको बिउ वितरण गरिने छ । कार्यालयले कृषक समूह, कृषि सहकारी र विभिन्न बहुउद्देश्यीय कृषि सहकारीहरूमा आबद्ध किसानहरुलाई बीउ वितरण गर्दै आएको छ । किसानहरूलाई उन्नततर्फ राम र देउकी जातको मकै बीउ वितरण गरिएको छ । त्यस्तै हाइबिट तर्फ श्रीराम बायोसिट–९६८१, गोदावरी–९८९ र राजकुमार बिकेसी–७०७४ जातका बीउ वितरण गरिएको कृषि प्रसार शाखाका प्राविधिक पुजन जंगमले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से