लडाकुको बिदाई तथा समायोजन प्रक्रियाको काम आजदेखि सुरु हुँदै

२८ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:११ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २८ चैत । विशेष समिति मातहतको सचिवालयले माओवादी लडाकुको बिदाई तथा समायोजन प्रक्रियाको काम आजदेखि सुरु गर्दैछ । पार्टी नृतृत्वसँग छलफलको लागिभन्दै ७ मुख्य शिविरका माओवादी लडाकु कमान्डरहरु राजधानी आएपछि शिविरमा पुगेको सचिवालयको टोलीले दोस्रो चरणको वर्गीकरणको काम र समायोजनमा जाने लडाकुहरुको नामावली सङ्कलन गर्न सकेको थिएन । हिजो काठमाडौंमा भएको लडाकु कमान्डरहरुको भेलाले अवकाशमा जान चाहने लडाकुहरुको बिदाइ प्रक्रिया सुरु गर्ने निर्णय गरेपछि सचिवालयको टोलीले आजबाट काम सुरु गर्न लागेको हो । सचिवालय सदस्य दीपकप्रकाश भट्टले दोस्रोचरणको वर्गीकरणको काम र अवकाश रोज्नेहरुले पाउने आधार रकम बाँड्ने काम आजबाट सुरु हुने बताउनुभयो । अवकाश रोज्ने लडाकुहरुले बाटो खर्च बापतको रकम लिएर घर फर्कनेछन् । सदस्य भट्टका अनुसार समायोजनमा जाने लडाकुहरुलाई छुट्टाएर पर्सीसम्ममा उनीहरुलाई नेपाली सेनाको जिम्मा लगाइनेछ । राजधानीमा भेला भएका लडाकु कमान्डरहरु आज बिहान सम्बन्धित शिविरमा पुग्नेछन् । माओवादीका साढे ६ हजार लडाकुलाई नेपाली सेनाको मातहतमा गठनहुने महानिर्देशनालयमा समायोजन गर्ने दलहरुबीच भएको सातबुँदे सहमतिमा उल्लेख छ । तर यसअघि भएको पुनवर्गीकरणमा ९ हजार ७ सय ५ लडाकुले समायोजन रोजेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव आफ्नो कार्यकाल सम्हाल्न काठमाडौं आइपुगेका छन् । उनी शनिबार दिउसो ४ः ०० बजे

सिन्धुपाल्चोक । सत्ता साझेदार नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता वर्षमान पुनले स्थानीय तह निर्वाचनमा जस्तो प्रदेश र संघको चुनावमा नेपाली कांग्रेसको

काठमाडौं । आर्थिकरूपमा धराशायी भएको घोषणा गरेको श्रीलङ्कालाई सघाउन अमेरिकी उच्चस्तरीय प्रतिनिधिमण्डल यहाँ आउने भएको छ । अमेरिकी अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौं । नेकपा एकीकृत समाजवादीका सम्मानित नेता झलनाथ खनालले प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा नेकपा एमालेसँग कार्यगत एकता हुनसक्ने