मैदी अपहरण काण्डका अपराधी पक्राउ

१९ असार २०७०, बुधबार २१:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १९ असार । गुण्डागर्दी र अपहरणको रोग अब शहर बजारबाट गाउँतिर पनि सरिसकेको छ । गत शुक्रबार धादिङ मैदी–१ उखुबारीमा भएको एक घटनाले यस्तै देखाउँछ । उक्त दिन स्थानीय क्रालामा तामाङ्गलाई उनको घरमा दिनदहाडै पाँचजना अपहरणकारी पुगेर कुटपिट गर्दै अपहरण गरे । आर्थिक लेनदेनको विषयलाई लिएर तामाङको अपहरण गरिएको भनिए पनि ऐन नियम लत्याएर आफूखुशी कारवाही गर्ने अराजक प्रवृत्तिको उनी सिकार बनेको प्रस्टै थियो । प्रहरीले ती पाँचै अपहरणकारीलाई पक्राउ गरेको छ । मैदीकै एक गोठमा लुकेर बसेका अपहरणकारहिरु पक्राउ परेका हुन् । 
काठमाण्डौका नागेन्द्र क्षेत्रीले क्रा लामासंग ९ लाख रुपैयाँ असुली गर्नुपर्ने र सो रकम असुली गरि आधा रकम (४ लाख ५० हजार) कमिशन दिने गरि ५ जनालाई अपहरण गर्न पठाएको प्रहरी अनुसन्धानबाट खुल्न आएको सिंहले जानकारी दिए । अपहरणको क्रममा कुटिएका क्रा लामा तामाङको टाउको र अन्य भागमा चोट लागेका कारण अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ ।
धादिङ प्रहरी प्रमुख नायव उपरिक्षक अशोक सिंहका अनुसार पक्राउ पर्नेहरुमा धादिङ दार्खा गाविस वडा नं ५ का करण तामाङ सोही स्थानका कुन्दन गुरुङ, सत्यदेवी– २ का जेनिस तामाङ, झार्लाङ– २ घर भई हाल मुरलीभञ्ज्याङ गाविस वडा न २ ससाहमा बस्दै आएका धनबहादुर तामाङ र सिन्धुली जिल्ला दुम्जा गाविस वडा न ६ घर भई हाल काठमाण्डौको बालाजुमा बस्दै आएका भरत लामा रहेका छन् ।
पाँचै जनालाई मानिस अपहरण तथा ज्यान मार्ने उद्योग ऐन अनुसार कार्वाही गरिने प्रहरीले प्रहरी नायव उपरिक्षक अशोक सिंहले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले