किरणजीको दरबारीयासंग साँठगाँठ छः मन्त्री रायामाझी

२७ चैत्र २०६८, सोमबार १८:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ चैत । मन्त्री एबं माओबादी स्थायी समिति सदस्य टोपबहादुर रायामाझीले जातीय आधारमा संघियता असंभव रहेको बताएका छन् ।
सोमबार राजधानीमा आयोजित साक्षात्कारमा मन्त्री रायामाझीले माओबादी जातिय आधारमा संघियता हुनुपर्छ भन्ने पक्षमा नरहेको बताएका हुन् । उनले भने ‘जातिय आधारमा संघियता बनाए सांप्रदायिक सद्भाव भड्कन सक्ने खतरा हुन्छ र देशको अखण्डतामा आँच आउन सक्छ ।’ उनले मोहनबिक्रम सिंह, चित्रबहादुर केसी, अध्यक्ष कमल थापा र आफ्नै पार्टीका उपाध्यक्ष मोहन बैद्य किरणको सम्बन्ध दरबारीयासंग रहेको आरोप समेत लगाए। ‘मोहन बिक्रम सिंह, कमल थापा र किरणजीहरुको ट्रेण्ड दरबारीयासंग मिल्छ,’ रायामाझीले भने ‘उनीहरुको कदम दरबारिया,प्रतिक्रान्तिकारी, प्रतिक्रियाबादी र घातक छ ।’
मन्त्री रायामाझीले संघियता बिरोधी कित्तमा उभिएका मोहनबिक्रम सिंह, चित्रबहादुर केसी, कमल थापा र किरणजीहरुको धार दरबारियासंग मिलिरहेको दाबि गरे । उनले भने ‘संघियताका बिरोधीहरु अहिले जातिय आधारमा राज्य पुनसंरचना गर्नुपर्छ भन्दैछन्, त्यो कदापी पुरा हुँदैन ।’ उनले पछिल्लो समय किरणजीको सम्बन्ध दरबारियाहरुसंग मेल खाएको दलिल समेत प्रस्तुत गरे । ‘किरणजीहरुले बाहिर जे देखाएपनि भित्री रुपमा भने संघियता बिरोधी हुन ।’ सिंह, केसी, थापा र बैद्यजीहरुको जनआन्दोलन, संघियता र शान्ति प्रक्रियामा कुनैं भूमिका र योगदान नैं नरहेको बताए । ‘ एक साता भित्र शिबिर खाली हुन्छ, लडाकु सेना मातहत आउँछन र हतियार राज्यले लिन्छ र शान्ति प्रकृया निष्कर्षमा पुग्छ’ उनले भने ‘त्यसपछि डा. बाबुराम भट्टराईकै नेतृत्वमा बन्ने राष्ट्रिय सहमतिको सरकारमा कांग्रेस र एमाले पनि आउछन् ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस सङ्क्रमणविरुद्धको खोप आगामी असोजमसान्तसम्म एक करोड ८३ लाख ८२ हजार ८५० मात्रा ल्याउने भएको छ

झापा । विर्तामोडको एउटा होटलमा २२० डोज भेरोसिल खोपसहित स्वास्थ्य शाखा विर्तामोडका फोकल पर्सन ओमबहादुर खड्कालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ