ठूलो ओहदा नपाएपछि रामचन्द्र झा एमाओवादी परित्याग गर्ने मूडमा

१५ असार २०७०, शनिबार १०:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ असार । नेपालीमा एउटा निकै प्रचलित उखान छ- चोक्टा खान गएकी बुढी झोलमा डुबेर मरी १ यो उखान यतिबेला एमालेको छँदाखाँदाको शानमान छोडेर ठूलो भाग खान एमाओवादी प्रवेश गरेका रामचन्द्र झाको लागि सटिक रुपमा लागू हुन पुगेको छ । एमाओवादी प्रवेश गरेको तीन महिना नपुग्दै उनी सो पार्टी परित्याग गर्ने मनस्थितिमा पुगेको उनी आफैंले खुलासा गरेका छन् । एमाओवादी प्रवेश गरेसँगै प्रचण्डद्वारा केन्द्रीय सदस्यको ओहदा हात पारेका रामचन्द्रले अब पदाधिकारी नपाए सो पार्टीबाटै राजीनामा दिने घोषणा बीबीसीलाई दिएको अन्तरवार्तामार्फत् गरेका छन् ।
एमाओवादीको जारी केन्द्रीय बैठकमा अध्यक्ष प्रचण्डले उनलाई स्थायी समितिमा स्थान दिने प्रस्ताव गरेपछि झा असन्तुष्ट बन्न पुगेका थिए । बीबीसी नेपाली सेवासँग शुक्रबार राति कुराकानी गर्दै उनले पदाधिकारी नपाए अब कनै पनि जिम्मेवारी नलिने बरु पार्टीबाटै राजीनामा दिएर राजनीतिबाटै सन्यास लिने बताए ।
एमाओवादीको पाँच सदस्यीयभन्दा ठूलो केन्द्रीय कार्यालय (हेर्डक्वार्टर) बनाउँदा आफूलाई पनि पदाधिकारीमा लैजाने सहमति भएको खुलासा गर्दै झाले तर ९ जना पदाधिकारीको प्रस्ताव गर्दा पनि प्रचण्डले आफ्नो लागि पदाधिकारीको स्थान नदिएकोमा आक्रोश व्यक्त गरे । ९ सदस्यीय पदाधिकारी हुँदा तराईबाट प्रतिनिधित्व नगराएको भन्दै उनले आपत्ति प्रकट गरे ।
झाले आफूलाई पछि प्रवेश गरेको भनी योगदानको अवमुल्यन गर्न नसक्ने उल्लेख गर्दै कम्युनिष्ट राजनीतिमा कोहीभन्दा कम नभएको बताए । चैते माओवादी भन्दै आफूलाई अपमानित गर्न खोजिएकोप्रति संकेत गर्दै उनले जहिले पार्टीमा लागे पनि कम्युनिष्ट आन्दोलनमा कोहीभन्दा पनि कम नरहेको र आफ्नो पनि ठूलो योगदान रहेको तर्क गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । गण्डकी प्रदेशसभाका नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, राष्ट्रिय जनमोर्चा र जनता समाजवादी पार्टीले गण्डकी प्रदेशमा गरिएको मुख्यमन्त्रीको नियुक्ति

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । काठमाडौँ प्रशासनले कोभिड–१९ सङ्क्रमण तीव्र्र फैलिरहेको अवस्थामा सबै पक्ष जिम्मेवार भएर अघि बढ्नुपर्ने भन्दै ध्यानाकर्षण गराएको छ ।