शिविरबाट लडाकुलाई राजधानी बोलाएर माओवादीले शंकालाग्दो अवस्था सिर्जना गर्यो: काँग्रेस

२६ चैत्र २०६८, आईतवार १८:२४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २६ चैत्र । नेपाली कांग्रेस जेठ १४ भित्रै संघियतासहितको संविधान ल्याउन आफ्नो पार्टी अन्तिम अवस्थासम्म लागी पर्ने बताएको छ । पार्टीद्वारा आईतबार राजधानीमा आयोजित जनसभामा कांग्रेस उपसभापति एवं संसदीय दलका नेता रामचन्द्र पौडेलले पूर्व सहमती अनुसार चैत मसान्तभित्र शान्तिप्रकृया टुंगिएमा जेठ १४ भित्र संविधान जारी हुने बताएका छन् ।
कांग्रेस उपसभापति पौडेलले, ‘३० गते भित्र समायोजनमा जाने लडाकुलाई सेना मातहत पठाउने र शिविर खाली गर्ने सहमती भएको छ । तर, माओवादीले शिविरबाट लडाकुलाई राजधानी बोलाएको छ । यसले माओवादीको नियत माथि शंका पैदा गरेको छ ।

कांग्रेस उपसभापति पौडेलले संविधानमा आत्मनिर्णयको अधिकार, अग्राधिकार र जातीय आधारमा राज्यको विभाजन गर्ने काम कांग्रेसले नमान्ने बताएक छन् । पौडेलले बहुजातीय, बहुभाषीक, बहुसाँस्कृतिक र बुहजातीय आधारमा मात्रै प्रदेशको निर्माण हुनु पर्नेमा जोड दिएक थिए। सभालाई कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य नरहरी आचार्य, शेखर कोइराला, नविन्द्रराज जोशी, रामचन्द्र तिवारीलागयतका नेताहरुले सम्बोधन गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा