माओवादीले हतियार र लडाकु नछाडेसम्म संविधान बन्दैन: काँग्रेस नेता महत

२६ चैत्र २०६८, आईतवार ०४:३३ मा प्रकाशित

तनहुँ,२५ चैत्र । काँग्रेस नेता रामशरण महतले माओबादी सेना र हतियारको थान्को नलागे सम्म नयाँ संविधानको कल्पना समेत गरन नसकिने बताउनु भएको छ । शनिबार तनहुँमा आयोजित पत्रकार भेटघाटमा बोल्दै काँग्रेस नेता महतले संविधान बन्न पहिलो सर्त माओवादी हतियार र लडाकुको ठेगान लगाउनु पर्छ । काँग्रेस नेता महतले भन्नु भयो माओवादीले हतियार र लडाकु नछाडेसम्म संविधान बन्दैन्। माओवादीले सहमती अनुसार ६ महिनामा टुड्ग्याउनु पर्ने सेना समायोजनको पाटो अहिलेसम्म नटुडि्ग्एको भन्दै महतले संविधान बन्न नदिने अवस्था माओबादीले सिर्जना गरेको आरोप पनि लगाउनु भयो ।
काँग्रेस नेता महतले अगाडी भन्नु भयो संविधान सभाको ६ महिनाभित्र माओवादीले हतियार, लडाकु र सम्पति फिर्ता गर्ने सहमती भएको थियो ४ वर्ष वितिसक्दा पनि सहमती कार्यान्वयन भएको छैन्। चैत मसान्तभित्र पनि लडाकु समायोजन नभए उनीहरुलाई पनि पैसा दिएर बिदाई गर्नुपर्ने र नयाँ संबिधान जारी गर्नु पर्ने धारणा ब्यक्त गर्नु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) माधव समूहको केन्द्रीय सदस्यहरुको बैठक जारी छ । काठमाडौंको बुद्धनगरस्थित एक पार्टी प्यालेसमा बसिरहेको

काठमाडौं । संयुक्त अरब इमिरेट्स (युएई) ले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएका नेपालीलाई प्रवेश खुला गरेको छ । युएईले आजदेखि लागू हुने