प्रजातन्त्र सर्बोपरी भएको संविधान आउनै लाग्यो: कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला

२६ चैत्र २०६८, आईतवार ०४:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २६ चैत्र । कांग्रेस सभापति सुशील कोइरालाले नेपाली जनताको चाहना अनुसार प्रजातन्त्र सर्बोपरी भएको संविधान जेठ १४ मै जारी हुने विश्वास ब्यक्त गर्नु भएको छ । जनआन्दोलन दिवसका अवसरमा प्रजातन्त्र प्रेमी आम नेपालीहरुलाई शुभकामना सन्देश दिँदै सभापति कोइरालाले लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपालको संविधान निर्माण अन्तिम चरणमा प्रवेश गरेको समेत जानकारी दिएका छन् ।

कांग्रेसले समुन्नत प्रजातान्त्रिक मुलुकका रूपमा नेपाललाई विकास गर्न प्रजातन्त्र, मानव अधिकार, प्रेस स्वतन्त्रता, स्वतन्त्र न्यायपालिकाको रक्षा हुने गरी संविधान निर्माणमा जोड दिइएको समेत कोइरालाले  उल्लेख गरेका छन् ।

कांग्रेस सभापति कोइरालाले आफ्नो बक्तव्यमा भनेका छन् ‘जनआन्दोलनको भावना र मर्मअनुरूप संविधान निर्माण गर्ने र शान्ति प्रक्रियालाई निष्कर्षमा पुर्‍याउन सबै क्षेत्र, वर्ग, पेसा, व्यवसाय र समुदायको सहयोग र योगदान आवश्यक छ । कोइरालाले सहमति र सहकार्य तोडेर शान्ति प्रक्रिया निष्कर्षमा पुग्न नसकिने भन्दै सबलाई संवेदनशील हुन अनुरोध गरेका छन्।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार