चितवनको शक्तिखोरबाट लडाकु छनोटको अन्तिम गृह कार्य सुरु

२५ चैत्र २०६८, शनिबार २०:३० मा प्रकाशित

शक्तिखोर, चितवन, २५ चैत्र । चितवनको शक्तिखोरस्थित तेस्रो डिभिजन शिविरमा सेना समायोजन विशेष समिति सचिवालय टोलीले समायोजन, स्वैच्छिक अवकाश र पुनःस्थापनाका लागि पुनः लडाकु छनोट कार्य शनिबारदेखि सुरु गरेको छ ।

चितवनको शक्तिखोरस्थित तेस्रो डिभिजन शिविरमा सेना समायोजन विशेष समिति सचिवालय टोलीले लडाकुका कमाण्डरसँग छनोट कार्यका विषयमा शनिबार छलफल गरेको छ । छनोट कार्यका लागि संयोजक बालानन्द शर्मासहित १३ जनाको कर्मचारी टोली शुक्रबार शक्तिखोरस्थित तेस्रो डिभिजन आइपुगेको थियो । सचिवालयले विकल्प रोज्ने विषयमा लडाकुसँग राय बुझ्न कमाण्डरलाई आग्रह गरेको छ ।

संयोजक बालानन्द शर्माले संचारकर्मिहरुसंग भने,पहिलो छनौटको जिम्मा डिभिजनलाई दिएका छौं त्यसपछि सचिवालयले लडाकुको वर्गीकरण निर्धारण गर्नेछ ।’ सेनामा समायोजन हुन चाहने बाहेकलाई रकम दिने वा पुनःस्थापना प्याकेज रोज्न पाउनेमा लडाकु स्वयंले छान्न पाउने संयोजक बालानन्द शर्माले बताए । टोलीले शनिबार कमाण्डरसँग छनोट कार्य विधिका बारेमा अवगत गराएको र सचिवालयले कार्यालय राखेर आइतबारदेखि काम थाल्ने संयोजक शर्माले जानकारी दिए ।

यसअघि मंसिर पहिलो सातामा पुनर्वर्गीकरण गरेर तेस्रो डिभिजनमा मात्रै २ हजार २ सय १४ जना लडाकुले समायोजन रोजेका थिए । दलहरूबीच भएको सात बुँदे सहमतिअनुसार देशभरका ७ वटा शिविरबाट ६ हजार ५ सय मात्र लडाकुले समायोजन जान पाउने भएकोले पुनः छनोट कार्य सुरु भएको हो । त्यतिबेला सातै शिविरबाट ९ हजार ७ सय ५ जनाले समायोजन रोजेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा