कवि तथा गीतकार गीता खत्रीको एकल कविता बाचन सम्पन्न

२५ चैत्र २०६८, शनिबार २०:०६ मा प्रकाशित

न्यृ्योर्क, अमेरिका, २५ चैत्र । अप्रिल महिनाको सिर्जना यात्रामा कवि तथा गीतकार गीता खत्रीको एकल कविता बाचन न्यृ्योर्कको कुइन्सस्थित हिमालय धर्म केन्द्रमा सम्पन्न भयो । कवि गीता खत्रीले आफ्ना रचनाहरुलाई तीन वर्गमा विभाजन गरि उपस्थित साहित्यकार र साहित्यप्रेमीहरुलाई सुनाउनु भएको थियो । पहिलो बर्गमा ईश्वरभक्ति तथा राष्ट्रप्रेमका गीत र कविताहरु, दोस्रो बर्गमा राजनैतिक र सामाजिक गीत र कविताहरु र तेस्रो वर्गमा माया प्रिती र प्रेमजन्य गीतहरु बाचन गर्नु भयो । कवि गीता खत्रीले करिब एकघण्टामा २७ वटा आफ्ना  सिर्जनाहरु सुनाउनु भएको थियो । त्यसपछि अन्य दशजना कविहरुले आ-आफ्ना  कविताहरु बाचन गर्नु भएको थियो । कवि गीता खत्रीले अप्रिल महिनामा जन्मनु भएका उपस्थित साहित्यकारहरुलाई छक्क पार्दै जन्मदिनको शुभकामना दिर्दै सबैलाई पृ्लका गुच्छा उपहार समेत दिनु भयो । कवि गीता खत्रीव्दारा बाचित गीत तथा कविताहरुको समिक्षा श्री युयुत्सु आरडि शर्मा गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद