कवि तथा गीतकार गीता खत्रीको एकल कविता बाचन सम्पन्न

२५ चैत्र २०६८, शनिबार २०:०६ मा प्रकाशित

न्यृ्योर्क, अमेरिका, २५ चैत्र । अप्रिल महिनाको सिर्जना यात्रामा कवि तथा गीतकार गीता खत्रीको एकल कविता बाचन न्यृ्योर्कको कुइन्सस्थित हिमालय धर्म केन्द्रमा सम्पन्न भयो । कवि गीता खत्रीले आफ्ना रचनाहरुलाई तीन वर्गमा विभाजन गरि उपस्थित साहित्यकार र साहित्यप्रेमीहरुलाई सुनाउनु भएको थियो । पहिलो बर्गमा ईश्वरभक्ति तथा राष्ट्रप्रेमका गीत र कविताहरु, दोस्रो बर्गमा राजनैतिक र सामाजिक गीत र कविताहरु र तेस्रो वर्गमा माया प्रिती र प्रेमजन्य गीतहरु बाचन गर्नु भयो । कवि गीता खत्रीले करिब एकघण्टामा २७ वटा आफ्ना  सिर्जनाहरु सुनाउनु भएको थियो । त्यसपछि अन्य दशजना कविहरुले आ-आफ्ना  कविताहरु बाचन गर्नु भएको थियो । कवि गीता खत्रीले अप्रिल महिनामा जन्मनु भएका उपस्थित साहित्यकारहरुलाई छक्क पार्दै जन्मदिनको शुभकामना दिर्दै सबैलाई पृ्लका गुच्छा उपहार समेत दिनु भयो । कवि गीता खत्रीव्दारा बाचित गीत तथा कविताहरुको समिक्षा श्री युयुत्सु आरडि शर्मा गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न