मिति घोषणाको तयारीमा फेरि तगारो

३० जेष्ठ २०७०, बिहीबार १९:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० जेठ । चार दलको सिण्डिकेट छिचोल्दै सरकारले स्वतन्त्र ढंगले निर्वाचनको तिथिमिति घोषणाको तयारी के गर्न लोको थियो, आफूहरुसँग छलफलै नगरी चुनावको मिति घोषणा गर्न लागेको भन्दै नेकपा(माओवादी नेतृत्वका तीन दर्जनभन्दा बढी साना दलहरु चुनाव घोषणा गर्न नमिल्ने तर्क गर्दै अगाडि आएका छन् । चुनावविरोधी यस मोर्चामा नेकपा(माओवादी नेतृत्वको ३३ दललगायत संघीय समाजवादी पार्टी र मधेसी जनाधिकार फोरम नेतृत्वको ८ पार्टीसम्मिलित संघीय लोकतान्त्रिक मोर्चासमेत मिसिएर चुनावको मिति घोषणा गरिए आन्दोलन गर्ने चेतावनी दिएपछि सरकारको तयारी फेरि खल्बलिने सम्भावना बढेको छ।
राजधानीमा संयुक्त पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी सम्वद्ध नेताहरुले सरकारले चुनावको मिति घोषणा गरे आफूहरुले आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गर्ने चेतावनी दिँदै आन्दोलनरत पक्षसँग छलफल गरी माग सम्बोधन गरेर मात्रै चुनावको मिति घोषणा गर्नुपर्ने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहले आज बुधबार दिनभर बैठकैबैठक राखेका छन् । कसरी अघि बढ्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई

काठमाडौं । सभामुख र सांसदहरुलाई आज कोरोना भाइरसविरुद्धको खोप लगाईंदैछ । बिहान १० बजेदेखि दिउँसो ४ बजेसम्म नयाँ बानेश्वरस्थित सिभिल

बेइजिङ । शेयर बजारमा उछाल आएसँगै चीनमा गत वर्ष सन् २०२० मा २०० भन्दा बढी नयाँ अर्बपति थपिएका छन् ।

वर्षौँदेखि कालीगण्डकी नदीको अवैधरूपमा दोहन हुँदै आएको छ । देश सङ्घीयतामा गइसकेपछि गण्डकी प्रदेश सरकारले नदीजन्य पदार्थको उत्खनन तथा निकासी