राष्ट्रबैंकका अधिकारीविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी

३० जेष्ठ २०७०, बिहीबार ११:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० जेठ । नेपाल राष्ट्र बैंकका डेपुटी गभर्नर महाप्रसाद अधिकारी तथा अन्य कर्मचारीहरू भाष्कर ज्ञवाली, विष्णु नेपाल, लोकबहादुर खड्का र आश्विनीकुमार ठाकुरविरुद्ध अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगमा उजुरी परेको छ । महाप्रसादले कतिपय बैंक तथा वित्तीय संस्थामा मातहतका कर्मचारीलाई निरीक्षण गराएर पूर्वाग्रह राखी प्रतिवेदन तयार गर्न लगाउने र प्रतिशोधपूर्ण ढङ्गले कारबाही गरी बैंक तथा वित्तीय संस्थाका सञ्चालकहरूलाई सताउने गरेकोले उनीहरूविरुद्ध अख्तियारमा तथ्य प्रमाणसहित उजुरी परेको बुझिएको छ ।
नेपाल राष्ट्र बैंकका महाप्रसाद अधिकारीसहित उच्चपदस्थ कर्मचारीहरू आफूसम्बद्ध एक राजनीतिक दलको निम्ति नगद सङ्ग्रहमा समेत खटेको र चन्दा नदिने बैंक तथा वित्तीय संस्थाका सञ्चालकलाई विभिन्न अत्तो थापी कारबाही गर्न/गराउन सक्रिय रहेको बताइन्छ । अख्तियारमा गत आइतबार (जेठ २६ गते) दर्ता गरिएको (द.नं. २०६२३ र २०६२४) उजुरीपत्रमा महाप्रसाद अधिकारीलगायतका कर्मचारीले आफूअनुकूलका व्यवसायी चन्द्र ढकाललाई विशेष सहयोग पुर्‍याउने गरेको, महाप्रसादको आदेश, निर्देश तथा मिलेमतोमा खासखास बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरू समस्याग्रस्त रहेको भनी पत्रिकाबाजी गर्ने र पाँच सय रुपैयाँको सेयरलाई पचास रुपैयाँमा तथा दुई हजार रुपैयाँको सेयर सय रुपैयाँ झार्ने र सेयर मूल्य घटेपछि आफ्नो नजिकका मित्र तथा आफन्तहरूको नाममा सेयर सकार्न लगाउने गरेको आरोप लगाइएको छ । महाप्रसादले बैंक व्यवसायी तथा अन्यलाई सताई ठूलो परिणाममा रकम असुल्ने गरेको र उक्त रकम विभिन्न व्यवसायीमार्फत लगानी गर्ने गरेको पनि उजुरीपत्रमा उल्लिखित छ । अधिकारीले त्यसरी कमाएको धन विदेशमा पुर्‍याएको आरोपसमेत उजुरीपत्रमा लगाइएको छ । उजुरवालाहरूले अख्तियारबाट महाप्रसाद अधिकारीसहितका कर्मचारीमाथि तत्काल छानबिन गरी आवश्यक कानुनी कारबाही अघि बढाउन तदारुकता लिइने विश्वास गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। कोरोना संक्रमण दर बढ्दै जाँदा नागरिक स्तरबाट भने स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्ड पालनामा गम्भीर लापर्वाही देखिएको छ । स्वास्थ्य क्षेत्रका जानकारहरूले कोरोना संक्रमणबाट