बुद्द सन्देशसहि विश्व शान्ति यात्रामा हिँडेका तिन नेपाली नागोयामा सम्मानित

२९ जेष्ठ २०७०, बुधबार १०:३५ मा प्रकाशित

सन्देश पोखरेल, नागोया, जापान । बुद्द नेपालमा जन्मेका हुन भन्ने सन्देशसहित विश्व शान्ति यात्रामा निस्किएका ३ जना यात्रीहरुलाई मंगलबार नागोयामा स्वागत एबम् सम्मान गरिएको छ । ‘वल्ड पिस टुर, पीस इन वर्ल्ड’ भन्ने नाराका साथ वुद्धको मूर्तिसहित जापान आएका क्याराभान ब्रोकाष्टिङका सदस्यहरु म्याग्दीका बिनोद शर्मा, चितवनका सरोज अर्याल र हंगकंगबाट यात्रामा संलग्न भएका बध्यवादक हरि श्रेष्ठलाइ नागोयाको नोनामीस्थित तोकुरिन्जु जिनज्यामा एनआरएन जापान तोकाईहोकुरिकुले एक कार्यक्रमको आयोजना गरि स्वागत एबम सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

एनआरएन जापान तोकाई होकुरिकुका सल्लाहकार मोहन खत्रीले यात्रीहरुलाई खादा ओढाई स्वागत एबम यात्राको पूर्ण सफलताको शुभकामना दिनुभएको थियो । कार्यक्रममा एनआरएन जापानका उपाध्यक्ष डिलाराम खरेल, सदस्य केशर गिरि, सल्लाहकार पारसमणि पोखरेल, लगाएतका ब्यक्तिहरुको उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रममा यात्राको सफलताको शुभकामना दिँदै सहयोग स्वरूप २० हजार जापानिज येन प्रदान गरिएको थियो । कार्यक्रम सँस्थाका कार्यबाहक संयोजक बिष्णुप्रसाद घिमिरेको सभापतित्वमा सम्पन्न भएको थियो ।

शान्ति यात्राका यात्री मध्येका एक सरोज अर्यालले आफुहरुले यात्रा गर्ने देशहरुमा सकेसम्म पिस मार्च गर्ने लक्ष्य राखिएको र त्यसमा पनि जापानिजहरु माझ अझ बिशेष रुपले पिस मार्च गर्न चाहेको बताए । जापानस्थित विभिन्न संघसँस्थाले सहयोग गरेता पनि पिस मार्च गर्ने उदेश्य पुरा हुन नसकेकोले आफुहरु १४ तारिकसम्म जापान रहने हुनाले अझै सकिन्छ भने पिस मार्चको व्यवस्थापन गरिदिन यहाँका संघ सँस्थालाई अनुरोध गरेका छन् । नेपालबाट आउने नेताहरुलाई स्वागत र सत्कार गर्न अग्रसर हुने नेपाली दुतावासले शान्ति यात्रीहरुलाई बेवास्ता गरेको गुनासो सुनाएका छन् ।

उनीहरुका अनुसार अन्य देश्हरुमा त्यहाँस्थित नेपाली दुतावास आफै अग्रसरता लिई कार्यक्रम गर्ने हाम्रो भिसाको प्रक्रियालाइ सहज बनाइदिने अझ हंङकंङमा त दुतावासले भिसाको लाग्ने शुल्क समेत सहयोग गरेको सुनाउँदै जापानस्थित नेपाली व्दुतावासले कुनै वास्ता नगरेको गुनासो गरेका छन् । उक्त यात्राको लागि हंगकंगस्थित त्यहाको एनआरएन र बुद्द आमा समूहले आफुहरुको टिकट खर्च सहयोग गरेको सुनाउँदै जापानमा पनि विभिन्न सँस्थाहरुले सहयोग गर्ने क्रमसंगै एन आर एन जापानले पनि कोरियासम्मको टिकटको व्यवस्था गरिदिने अवाश्वसन पाएको बताएका छन् । यात्रीहरु १५ तारिक कोरिया हुँदै अष्टेलिया जाने छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत