एकै व्यक्तिद्वारा ‘दर्जन छोरा’को नागरिकता सिफारिस

२६ जेष्ठ २०७०, आईतवार १४:५९ मा प्रकाशित

रासस, काठमाडौं, २६ जेठ । एकै व्यक्तिले नक्कली छोरा बनाएर १२ जनालाई नागरिकता दिलाएको खुलासा भएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयका कर्मचारीकै मिलेमतोमा नवलपरासीका एक व्यक्तिले १२ जनालाई आफ्नो छोरा बनाई नागरिकता दिलाएका हुन् । सनई गाविसका सरफु्द्दिन मुसलमानले विभिन्न मितिमा गाविसबाट सिफारिस बनाई केही भारतीय नागरिकसहित १२ जनाको नागरिकता बनाइदिएको रेकर्ड पाइएको छ ।  मुसलमानले नक्कली नागरिकता दिलाएको उजुरीपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालयले गठन गरेको छानबिन समितिले पेस गरेको प्रतिवेदनमा फर्जी नागरिकता वितरण गरेको खुलासा भएको हो ।
गाविस सचिवले सिफारिस गर्दा दिने सबै कागजात आफैँ तयार गरी मुसलमानले सचिव गोकुल गिरीको समेत किर्ते हस्ताक्षर गरेका थिए । गाविसका सचिव गिरीले नक्कली कागजपत्र पेस गरी नागरिकता निकालेको उजुरी हालेपछि प्रशासनले छानबिन समिति गठन गरेको थियो । मुसलमानले बाबु बनेर नागरिकता दिलाउनेको सङ्ख्या १७ जना रहेको बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफू कुन पार्टीको हो भन्नेलाई सर्वोच्च अदालत जान सुझाव दिएका छन् । सोमबार नारी

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टीले जसपाले संसदीय दलको बैठक बोलाएको छ । मंगलबार बोलाइएको बैठकमा प्रतिनिधिसभामा पार्टीको भूमिका र पछिल्लो

दक्षिण कोरियामा रोजगारदाताले आवासको राम्रो प्रबन्ध गर्न नसके प्रवासी श्रमिकले कार्यस्थल परिवर्तन गरी आफ्नो इच्छाअनुसारको कम्पनीमा जान पाउने भएका छन्

ओछ्यानमै सुतिरहेको अवस्थामा अज्ञात समूहद्वारा १५ दिन पहिले बेपत्ता पारिएका पिपरा गाउँपालिका– ५ सहोडवाका वृद्ध दम्पती अझै फेला परेका छैनन्