माओवादीका मजदूरद्वारा कास्कीका कारखाना बन्द

२५ जेष्ठ २०७०, शनिबार २१:२७ मा प्रकाशित

रासस, कास्की, २५ जेठ । विभिन्न २५ सूत्रीय माग राख्दै नेकपा–माओवादी समर्थित अखिल नेपाल क्रान्तिकारी ट्रेड युनियन महासङ्घले सुरु गरेको आन्दोलनका कारण यहाँका कलकारखाना बन्द भएका छन् ।
मजदुरको तलब न्यूनतम १५ हजार हुनुपर्ने माग गर्दै चरणबद्ध आन्दोलनमा उत्रिएका मजदुरले उद्योग चल्न नदिएपछि उद्योगी व्यवसायीले दैनिक करोडौँ रुपैयाँ घाटा बेहोर्नुपरेको छ । पोखरा औद्योगिक क्षेत्रमा सञ्चालनमा रहेका ६९ वटा उद्योग बिहीबारदेखि बन्द छन् । जीवन धान्नै नसक्ने गरी सङ्कटको सबैभन्दा चर्को मारमा आफूहरू परेको दाबी गर्दै मजदुरले दैनिक ज्याला न्यूनतम सात सय हुनुपर्ने माग सरकारसँग राख्दै आएका छन् ।
माग पूरा नभएसम्म कुनै पनि मजदुर काममा नफर्कने अखिल नेपाल क्रान्तिकारी ट्रेड युनियन महासङ्घ केन्द्रीय सहसंयोजक योगेन्द्र कुमालले बताए । बन्द र हड्तालबाट समस्याको समाधान ननिस्कने भन्दै पोखराका उद्योगी व्यवसायीले संवादबाटै निकास खोज्न मजदुरलाई आग्रह गरेका छन् ।
उद्योगी व्यवसायीले थेग्नै नसक्ने खालका माग मजदुरले राखेर उद्योगधन्दालाई सदाका लागि बन्द गर्ने परिस्थिति सिर्जना गर्न खोजेको बताएका छन् । पोखरा उद्योग वाणिज्य सङ्घ र लेखनाथ उद्योग वाणिज्य सङ्घले विज्ञप्ति प्रकाशित गरी अव्यावहारिक कानुन र श्रम समस्याले उद्योगहरू बन्द हुने अवस्थामा पुगेको बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद अधिवेशन आव्हान गरेकी छन् । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकको सिफारिस गरेअनुसार राष्ट्रपति भण्डारीले फागुन

योङ स्टार क्लबद्वारा सञ्चालित सामुदायिक रेडियो सोलु एफएमका कार्यालयमा आगलागी भएको छ । आज विहान लागेको आगलागी नियन्त्रणमा आइसकेको रेडियो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सोमबार पोखरामा गण्डकी प्रदेशस्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्नुहुने भएको छ । पार्टीको प्रदेश कमिटीले

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने