एमाओवादीको बैठकमा भारतीय राजदूतको उपस्थिति, केन्द्रीय समिति बैठकको एजेण्डा तय

२५ जेष्ठ २०७०, शनिबार २१:१५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ जेठ । एमाओवादीले भोली आइतबारदेखि बस्न लागेको केन्द्रीय समितिको बैठकमा पेस गर्ने एजेण्डाहरूको टुङ्गो लगाएको छ । पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल निवास लाजिम्पाटमा शनिबारबसेको पदाधिकारी र सङ्गठन विभागको संयुक्त बैठकले केन्द्रीय समितिको बैठकमा प्रस्तुत गर्ने राजनीतिक तथा समसामयिक विषयका एजेण्डाहरू तय गरेको हो । बैठकपछि सञ्चारकर्मीहरूसँग कुरा गर्दै महासचिव पोष्टबहादुर बोगटीले केन्द्रीय समितिमा थप गर्ने केन्द्रीय सदस्यहरू, पार्टीको स्थायी समिति, पोलिटब्युरो तथा विभिन्न विभागको गठनसम्बन्धी एजेण्डा टुङ्ग्याइएको बताए ।
उत्पादन, निर्माण तथा व्यवस्थापन विभागको गठन र सो विभागको सम्बन्धमा कार्यदलले तयार गरेको प्रतिवेदनमाथि पनि बैठकमा छलफल भएको थियो । एमाओवादीले गत माघमा सम्पन्न सातौँ महाधिवेशनले राजनीतिक परिवर्तनलाई संस्थागत गर्नका लागि आर्थिक उन्नतिको प्रक्रियालाई अगाडि बढाउने योजना अगाडि सारेको थियो ।
त्यस्तै बैठकमा नेकपा एमालेलगायतका राजनीतिक दलबाट एमाओवादीमा प्रवेश गरेका रामचन्द्र झा, उर्मिला अर्याल तथा अरू नेता तथा कार्यकर्ताहरूलाई दिइने जिम्मेवारीको विषयमा समेत छलफल भएको महासचिव बोगटीको भनाइ छ ।
यसैबीच पदाधिकारहिरुको संयुक्त बैठक चलिरहेकै बेला अचानक बैठकस्थलमा प्रकट भएका भारतीय राजदूत जयन्त प्रसादसँग प्रचण्डले गोप्य छलफल गरेका छन् । नेपालको राजनीतिक परिवेश अत्यन्त अन्योलपूर्ण रुपमा गुज्रिरहेको बेला एमाओवाी अध्यक्षको निवासमै पुगेका भारतीय राजदूत र अध्यक्ष प्रचण्डबीच के कुराकानी भयो भन्ने सन्दर्भमा एमाओवादीकै नेताहरुबीच अनेक अडकलवाजी चलिरहेको बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले पार्टीको १४औं महाधिवेशन भदौ १६ बाट गर्ने भएको छ । यो निर्धारित मितिभन्दा ९ दिन ढिलो

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर ३ हजार ३८४ जना कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। पाँच पूर्वप्रधानमन्त्रीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सर्वोच्च अदालतलाई पार्टीको बैठकबाट मात्र होइन, महान्यायाधिवक्तामार्फत धम्क्याएको बताएका छन् । उनीहरूले शनिवार

पोखरा । गण्डकी प्रदेशको मुख्यमन्त्रीमा कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेल नियुक्त भएका छन् । प्रदेश प्रमुख सीताकुमारी पौडेलले संविधानको धारा १६८ (५)