किष्टबाट ज्ञवालीको बिदाई, घर्ती कामू कार्यकारी अधिकृत नियुक्त

२५ जेष्ठ २०७०, शनिबार २०:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ जेठ । कमसल जमिन धितो राखेर पत्नीका नाममा सिद्धार्थ डेभलपमेन्ट बैंकबाट ऋण लिई दुरुपयोग गरेको मुद्दाका कारण विवादमा तानिएका किष्ट बैंकका सञ्चालक तथा प्रमुख कार्यकारी अधिकृत कमलप्रसाद ज्ञवालीले पदबाट राजीनामा दिएका छन्। प्रहरीको अनुसन्धान कार्यमा सहयोग पुगोस् र यो विषयले किष्ट बैंकलाई कुनै पनि असर नपरोस् भन्ने उद्देश्यले आफूले राजीनामा दिएको ज्ञवालीले बताएका छन् । उनको राजीनामा किष्ट बैंकको शनिबार बसेको बैठकले स्वीकृत गरेको हो ।
प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरोले ज्ञवालीकी श्रीमती गौरी खनाललाई सिद्धार्थ बैंकबाट १३ करोड रुपैयाँ दूरुपयोग भएको भन्दै पक्राउ गरेपछि उनी विवादमा तानिएका थिए। ज्ञवाली विवादमा तानिएपछि नेपाल राष्ट्र बैंकले किष्टको सञ्चालक समितिलाई उनलाई राजीनामा गराउन दबाब दिएको बताइन्छ । ज्ञवाली परिवारको व्यक्तिगत ऋणले किष्ट बैंक विवादित बनेको र राष्ट्र बैंकले पनि दबाब दिएका कारण उनको राजीनामा मागिएको किष्ट बैंकका उक सञ्चालकले जनाए । परिस्थिति घोर प्रतिकुल बनेपछि ज्ञवालीले शुक्रबार दिउँसो बैंक सञ्चालक समितिमा राजीनामा पठाएका थिए। ज्ञवालीको राजीनामापछि किष्ट सञ्चालक समितिले कामु प्रमुख कार्यकारी अधिकृतमा बीएन घर्तीलाई नियुक्त गरेको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खलङ्गा । जुम्ली मार्सी चामल र जैविक सिमीलगायत कृषिवस्तुका माग अन्तररष्ट्रिय बजारमा बढ्न थालेको छ । जिल्लाबाट पहिलोपटक रु छ

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ले एउटै मञ्चबाट संयुक्त सम्बोधन गर्ने भएका छन् । शुक्रबार दिउँसो

जापानी अर्बपति युसाकु मेजावाले चन्द्रमा भ्रमण गर्नका लागि आठ जना सर्वसाधारणको खोजी गरिरहेका छन् । मेजावाले आफ्नो ट्वीटर अकाउन्ट मार्फत

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट विप्लव समूहका नेता, कार्यकर्ता पक्राउ नगर्न सरकारले प्रहरीलाई निर्देशन दिएको छ । विप्लव समूहसँग वार्ता सुरु