ह्युस्टनमा कवि गोष्ठी सम्पन्न

२१ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०१:३१ मा प्रकाशित

बासु पौडेल, ह्युस्टन । अन्तराष्ट्रिय साहित्य समाज (अनेसास) ह्युस्टन च्याप्टरले भानु द्वीशतबार्शिकीको सन्दर्भमा भानु बर्ष २०१३ अन्तर्गत सृजना दिवस, नेपाल दिवस, सिद्धिचरण जयन्तिको अबसर पारेर कवि गोष्ठी एबम कृति बिमोचनको कर्यक्रम यही जुन १ तरिख शनिबारको दिन आर्थर स्टोरी पार्क, ह्युस्टनमा टेक्सासमा भब्यताको साथ सम्पन्न भयो । कार्यक्रमको सभापतित्व यसै संस्था संस्थापक अध्यक्ष श्रीमती गंगा लिगल ज्यू ले गर्नु भएको थियो भने कार्यक्रम को सन्चालन संस्थाका सचिब वासु पौडेल ज्यू ले गर्नु भएको थियो । साथै यस संस्थाका महसचिब श्री कमल मणी पन्थी ज्यू ले सिद्धिचरण श्रेष्ठ को जिबनी तथा लेखन पाटोको बारेमा प्रकाश पार्नु भएको थियो। यसका साथै सो कार्यक्रममा अन्तरराष्ट्रिय साहित्य समाजद्वारा प्रकाशित कृति अनेक डाएस्पोरामा देवकोटा कृतिको पञ्चकन्याबाट बिमोचन गरिएको थियो । कबिता प्रतियोगितामा रोशन श्रेष्ठ, अमृत कंडेल तथा भिस्म अधिकारी क्रमस प्रथम, द्वितीय तथा त्रितिय हुनुभएको थियो भने उषा पंथी, सतिश त्रिपाठी, टंक खरेल तथा राम कुँवर लगायताका कबिहरुले अप्रतियोगी गजल तथा कबिता बाचन गर्नु भएको थियो। सोही कार्यक्रममा यस संस्था द्वारा सन्चालित बाल विकाश पाठशालाको संस्थापन तथा सन्चालनमा महत्वपूर्ण भूमिका खेल्नु हुने ईन्जिनियर श्री जनक ढुंगाना ज्यू लाई प्रमाणपत्र तथा दोसल्ला ओडाई सम्मान गरियो। यसका साथै कार्यक्रम मा बाल कलाकारहरुले नृत्य प्रस्तुत गर्नु भएको थियो भने अन्यकलाकारहरुले नेपाली राष्ट्रिय गीत प्रस्तुत गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

ताप्लेजुङ । माङ्गेना अनलाइन टिभीको प्रस्तुति रहेको ‘पालाम’को शनिवार ताप्लेजुङ सदरमुकाम फुङ्लिङमा विमोचन गरिएको छ । माघे संक्रान्ति अर्थात् कक्फेक्वा

काठमाडौँ । २०७७ सालको मदन पुरस्कार भगिराज इङनामको लिम्बुवानको ऐतिहासिक दस्तावेज सङ्ग्रह (सम्वत् १७१९-२०२०) ले पाएको छ ।मदन पुरस्कार गुठीले

नुवाकोट स्थायी घर भई काठमाडौँमा रहेर साहित्य सिर्जनामा सक्रिय सर्जकको संस्था त्रिशूली वाङ्मय प्रतिष्ठानको बाह्रौँ साधारणसभाले आगामी दुई वर्षका लागि

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा