मंसिरमा चुनाव नभए फेरि दलको सरकार : रायमाझी

१९ जेष्ठ २०७०, आईतवार ०७:२२ मा प्रकाशित

नवलपरासी, १९ जेठ । वर्तमान रेग्मी सरकारले मंसिरभित्र सविधानसभाको निर्वाचन गराउन नसके यो सरकारलाई फालेर पुनः राजनीतिक दलको नेतृत्वमा सरकार गठन गरिने धारणा एकीकृत नेकपा माओवादीका स्थायी समिति सदस्य टोपवहादुर रायमाझीले अघिसारेका छन् । नवलपरासीको मुकुन्दपुरमा कार्यकर्तालाई सम्वोधन गर्दै पूर्वमन्त्री समेत रहेका रायमाझीले राजनितिक दलविच सहमति नभएपछि निर्वाचन गराउनैका लागि बाध्यतावश चुनावि सरकार गठन गरेको उल्लेख गर्दै सरकारले मंसिरभित्र चुनाव गराउन नसके चुनावि सरकारको औचित्य समाप्त भएर जाने दाबी गरे । चुनावी वातावरण्ँका लागि देश दौडाहामा रहेका नेता रायमाझीले कार्यकर्तालाई एकजुट भएर निर्वाचनमा लाग्न आग्रह गरे । 
उनले अझैपनि गण्ँतन्त्र संस्थागत हुन नसकेको बताउदै संकमणकाल जति लम्विदै जान्छ त्यति नै प्रतिगामीहरुले फाइदा उठाउने जनाए । संक्रमणकाल छोटाउनकै लागी भएपनि कुनै पनि हालतमा मंसीरमा संविधानसभाको निर्वाचन हुनुपर्ने रायमाझीको कथन थियो ।
– चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।