प्रचण्ड र वैद्यपक्षीय विद्यार्थीबीच झडप

१७ जेष्ठ २०७०, शुक्रबार १२:५५ मा प्रकाशित

कठमाडौं, १७ जेठ । स्ववियुको निर्वाचन स्थगित भएपछि विरोधका विभिन्न स्वरुपहरु देखिन थालेका छन् । यस क्रममा विद्यार्थी संगठनबीच झडप समेत सुरु भएको छ । आज बिहानै नेपालगन्जस्थित महेन्द्र बहुमुखी क्याम्पसमा एमाओवादी र वैद्य माओवादीका विद्यार्थीबीच झडप भएको छ। झडपमा हतियार प्रहार गरी नेकपा–माओवादी निकट अखिल (क्रान्तिकारी)का क्याम्पस इकाइ अध्यक्ष धर्मराज बढुवाल र मदन धामीलाई घाइते तुल्याइएको छ। एमाओबादी निकट अखिल क्रान्तिकारीले क्याम्पस अगाडि कोणसभा गरिरहेको समयमा झडप भएको हो ।
अखिल (क्रान्तिकारी)का सचिवालय सदस्य रामबहादुर बिकले स्ववियु चुनाव आफै बिथोलेर एमाओबादी निकटको अखिल क्रान्तिकारीले सडकमा नाराबाजी गर्ने क्रममा आफूहरुमाथि आक्रमण गरेको बताए। बिकले भने ुचुनाव बिथोलेको कुरालाई ढाकछोप गर्न उसले हाम्रो संगठनमाथि आक्रमण गरेको हो।ु
झडपका क्रममा प्रयोग गरिएको ुनाइन स्टिकु प्रहरीले बरामद गरेको छ भने आक्रमणमा संलग्न भएको आरोप लागेका एमाओबादी निकट अखिल क्रान्तिकारीका रबिन केसी फरार छन्।
त्रिभुवन विश्व बिद्यालयले चुनाव स्थगित गरेपछि यहाँका बिद्यार्थी संगठनहरुबीच आरोप प्रत्यारोप झनै बढ्दै गएको छ। एमाओबादी निकट अखिल क्रान्तिकारीका सूर्य घर्तिमगरले आफूहरुको आन्दोलन कार्यक्रम बिथोल्न बैद्य माओबादीका बिद्यार्थीहरु आएपछि प्रतिबाद गरेको बताए। सचिवालय सदस्य बिकले हतियार सहित आक्रमण गर्नेलाई कारबाही गर्न क्याम्पस प्रशासनलाई दबाव दिएको बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट