एक लिटरले १ सय ११ किमि चल्ने किफायती कार

१५ जेष्ठ २०७०, बुधबार ०८:०८ मा प्रकाशित

एजेन्सी । एक लिटर डिजलबाट एक सय एघार किलोमिटरको सवारी । यो सुन्दा कुनचाहिँ सवारीप्रेमीको ध्यान नखिचिएला र ? हो, भक्सवागन नामक गाडी निर्माता कम्पनीले यही गुण भएको निर्माण गरेको छ । एक साथ दुई यात्रु सवार गर्न सकिने उक्त हाइ ब्रिड कारमा २७ हर्सपावरको इलेक्ट्रिक इञ्जिनका अलावा दुई सिलिण्डरको डिजेल इञ्जिनसमेत जडान गरिएको छ जसको शक्ति ४७ वीएचपी रहेको कम्पनीको दाबी छ । सातवटा गियर रहेको यस कारमा कम फ्युलबाट ज्यादा माइलेज हासिल गर्नका लागि एयरोडाइनामिक डिजाइन गरिएको छ । हल्का तुल्याउनका लागि यसको वडीमा कार्वन फाइबरको प्रयोग गरिएको छ जसले गर्दा कारको कूल तौल जम्मा ८ सय केजी मात्र रहेको छ । पहिलो खेपमा दुई सय पचारसवटा मात्र उत्पादन गरी जर्मन उपभोक्तामाझ पु¥याइन लागेको यो कार एसियाली बजारमा कहिलेसम्ममा आइपुग्ने हो, त्यो भने निर्माता कम्पनीले खुलाएको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सिड्नी । अष्ट्रेलियाले पहिलो पटक गुगल र फेसबुकले समाचार सामाग्री राखेबापत सम्बन्धित समाचार संस्थालाई पैसा तिर्नु पर्ने कानुन पारित गरेको

बेइजिङ । अमेरिकी प्रतिबन्धसँग जुझिरहेको चिनियाँ प्रविधि कम्पनी हुवावेले फोल्ड गर्न मिल्ने मोबाइल फोन सार्वजनिक गरेको छ । आठ इन्च

अमेरिकी अन्तरिक्षयान पर्सिभिअरेन्स पृथ्वीबाट उडेको करिब सात महिना पछि मङ्गल ग्रहको सतहमा सफल अवतरण गरेको छ । नेपाली समयानुसार आज

हिमाली जिल्ला सोलुखुम्बुमा फोर जी सेवा पुनः सञ्चालनमा आएको छ । जिल्लामा निर्माण हुने ३८ वटा फोर लेग टावरमध्ये छ