‘फोहोरी जमातसँग एकता सम्भव छैन’ : माओवादी सचिव चन्द

१४ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०८:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ जेठ । वैद्य समूहसँग पार्टी एकता हुने भनी प्रचण्डले सार्वजनिक अभिव्यक्ति दिन थालेपछि नेकपा–माओवादीका नेताहरुले प्रचण्डको सो अभिव्यक्ति देश र जनतालाई दिग्भ्रमित पार्ने दुषित प्रयास भएको भन्दै स्पष्टिकरण दिन थालेका छन् । नेकपा–माओवादीका सचिव नेत्रविक्रम चन्दले एमाओवादीसँग एकताको कुनै संभावना नरहेको प्रस्ट्याउँदै एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डलाई फोहरको डुङगुरमा टुप्पी मात्र देखिने गरी बसेको व्यक्तिका रुपमा औंल्याए ।
सोमबार चितवनमा आयोजित एक कार्यक्रममा बोल्दै सतिव चन्दले भने, ‘क्रान्तिको झण्डालाई विदेशीका पाउमा लगेर बुझाइदिने र झिङ्गा बस्ने ठाउँमा बस्न रुचाउने जमातहरू रहेको पार्टी एकीकृत माओवादीसँग अहिलेको अवस्थामा एकताको गुन्जायस छैन ।’  उनले लेण्डुप दोर्जे प्रवृत्तिहरुका कारण देश इतिहासकै जोखिम मोडमा उभिएको टिप्पणी गरेर बाबुराम र प्रचण्डको खिल्ली उडाए ।
गत ११ गते एमाओवादीमा प्रवेश गरेका नेकपा–माओवादीका कार्यकर्ताहरुको स्वागत गर्दै एमाओवादी अध्यक्ष्न प्रचण्डले नेपालमा एउटै कम्युनिष्ट केन्द्र बनाउने भन्दै एकदिन मोहन वैद्य पनि आफ्नो पार्टीमा फर्कने बताएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। राष्ट्रियसभाको निर्वाचन सकिएसँगै सत्ता गठबन्धनको भविष्य के हुन्छ भन्ने प्रश्न उब्जिएको छ। सत्ताघटकका अन्य दलले गठबन्धनलाई आगामी संघीय र

काठमाडौं।एमालेमा गएका पूर्वमाओवादी नेताहरू अहिले पछुताउन थालेका छन् । एमाले नेतृत्व व्यक्तिवादी भएको र आफ्ना गुनासोको सुनुवाई नगरेको भन्दै केहि

काठमाडौं । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमनका कर्मचारीले कार्यालय समयमा मोबाइल चलाउन नपाउने भएका छन् । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमन कार्यालयले शुक्रबार एक

काठमाडौँ । राष्ट्रिय फुटबल टोलीका कप्तान किरणकुमार लिम्बूले मौरिससविरुद्धको खेलमा नयाँ अनुभव बटुल्ने बताएका छन् । मौरिससविरुद्धको पहिलो मैत्रीपूर्ण खेलअघि